روز آرام دلار در بازارهای جهانی

روز آرام دلار در بازارهای جهانی

فی بگیر: خیلی از معامله گران تا مشخص تر شدن نتایج سران گروه 20 دست از معاملات ارزی كشیدند.


به گزارش فی بگیر به نقل از رویترز، آخرین روز از معاملات هفتگی در شرایطی سپری شد كه رویكرد صبر و انتظار معامله گران موجب شد تا نرخ برابری خیلی از ارزهای مهم جهانی در مقابل یكدیگر تغییر چندانی نداشته باشد. هنوز معین نمی باشد كه با وجود توافق رهبران امریكا و چین برای از سرگیری مذاكرات در زمینه مسائل تجاری، سرانجام تعرفه ها كه از مدت ها پیش فضای معاملات را تحت تاثیر قرار داده است چه خواهد شد.
مین ترانگ، معامله گر ارزی در كالیفرنیا اظهار داشت: تا زمانی كه توافقی صورت نگیرد، سر و صدا ها زیاد است و ما كماكان به قطعیت نرسیده ایم.
شاخص دلار كه نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می گیرد، امروز به ۹۶.۲۰۶ واحد رسید. این شاخص كه هفته گذشته وارد محدوده كمتر از میانگین ۲۰۰ روزه خود شد، با انتشار اخبار مثبت از كاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو توانست جان اندكی بگیرد.
در معاملات امروز هر دلار با ۰.۲ درصد كاهش به ۶.۸۷۴۲ دلار رسید اما هنوز در مقایسه با میانگین سه ماهه دوم سال قبل ۲.۲۶ درصد پایین تر است. دیگر ارز مهم آسیایی صعودی در مقابل دلار ین بود كه ارزش آن ۰.۰۲ درصد افزایش یافت و هر دلار به ۱۰۷.۷۵۵ ین رسید.
با این وجود دلار در مقابل همتایان اروپایی خود موفق تر بود و توانست در مقابل هر سه ارز مهم اروپایی صعود كند: یورو به ۱.۱۳۶۶ دلار، پوند به ۱.۲۶۲۲ دلار و فرانك سوئیس به ۱.۰۲۲۹ دلار كاهش یافتند.
یاماموتو، استراتژیست ارزی در موسسه "میزوهو سكیوریتیز" اظهار داشت: نتایج دیدار بین روسای جمهور آمریكا و چین بر سیاست های پولی بانك مركزی آمریكا می تواند محسوس باشد. اگر دو طرف توافق كنند كه بر واردات كالاهای یكدیگر تعرفه ای وضع نكنندف بانك مركزی آمریكا نیازی به كاهش نرخ بهره نخواهد داشت. از طرف دیگر نرسیدن به توافقی مشخص بر سر مسائل تجاری می تواند مسیر را برای موافقان كاهش نرخ بهره هموار كند.
همین طور هر دلار آمریكا به ازای ۶۸.۹۵۰۸ روپیه هند، ۱.۴۲۶۱ دلار استرالیا، ۱.۳۰۹۷ دلار كانادا، ۱.۳۵۳۳ دلار سنگاپور و ۴.۱۳۸۲ رینگت مالزی رسید.
منبع:

1398/04/08
14:13:07
5.0 / 5
4592
تگهای خبر: دلار , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها