شاخص بورس و فرابورس در اوج تاریخ

شاخص بورس و فرابورس در اوج تاریخ

به گزارش فی بگیر در چهارمین روز معاملات بورس تهران بیشتر سهم ها با روند افزایش قیمت مواجه گشتند و نماگر اصلی بار دیگر ركورد جدیدی را به ثبت رساند. در فرابورس ایران هم شاخص كل ركورد جدیدی زد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، روز گذشته فعالان بازار سرمایه شاهد رشد فزاینده قیمت در بورس اوراق بهادار تهران بودند. این رشد سبب شد نماگر اصلی بازار یك مرتبه دیگر ركوردشكنی كند. امروز هم شاخص كل این روند را ادامه داد و با رشد بیشتر از ۲۵۳۰ واحدی تا عدد ۲۴۵ هزار و ۹۸ بالا رفت.
شاخص كل هم وزن هم با ۲۸۵ واحد افزایش در تراز ۵۷ هزار و ۹۹۶ واحدی رسید و شاخص آزاد شناور با ۳۲۰۸ واحدی به تراز ۲۷۶ هزار و ۶۳۱ رسید.
همینطور شاخص بازار اول ۲۱۸۹ واحد افزایش یافت و شاخص بازار دوم رشد ۳۳۵۱ را تجربه نمود.
فولاد مباركه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، صنایع مس ایران و معدنی و صنعتی گل گهر چهار نمادی بودند كه هر كدام به ترتیب ۶۸۱، ۵۴۶، ۳۳۵ و ۲۳۵ واحد تأثیر افزایشی داشتند. در طرف مقابل پلی پروپیلن جم، پتروشیمی پارس و بانك تجارت هر كدام ۶۴، ۶۱ و ۵۸ واحد تأثیر كاهنده روی شاخصهای بازار داشتند.
در گروه محصولات شیمیایی شاهد رشد ارزش معاملات بودیم به صورتی كه در این گروه ۲۴۱ میلیون سهم به ارزش بیشتر از ۱۸۶ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت. هرچند كه در این گروه تقریباً نیمی سهم ها با كاهش قیمت مواجه گشتند اما تعدادی هم صف خرید را تجربه كردند.
بعد از گروه شیمیایی، خودرویی ها بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند به صورتی كه با معامله ۷۷۵ میلیون سهم به ارزش بیشتر از ۱۸۴ میلیارد تومان دست پیدا كردند.
گروه بعدی كه از ارزش معاملات بالایی برخوردار بود فلزات اساسی بود كه ارزش معاملات آن به ۱۵۹ میلیارد تومان رسید.
در مجموع امروز در بورس تهران ۱۸۴ نماد با افزایش قیمت و ۱۴۵ نماد با كاهش قیمت مواجه گشتند در فرابورس تهران هم ۱۱۰ نماد رشد و ۸۳ نماد افت تجربه كردند.
ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۱، ۳۷۹ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن بیشتر از ۳.۵ میلیارد سهم و اوراق مالی شد. همینطور تعداد معاملات این بازار به ۳۲۹ هزار و ۳۴۰ نوبت رسید.
آیفكس هم با ۳۰ واحد رشد به عدد ۳۱۰۳ واحدی را تجربه نمود و ارزش معاملات فرابورس ایران تا رقم ۶۰۵ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات به رقم ۱.۲ میلیارد سهم و اوراق مالی را تجربه نمود.

1398/04/05
01:25:46
5.0 / 5
4404
تگهای خبر: تجارت , سرمایه , صنعت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها