سازمان حمایت اعلام كرد:

افزایش شهریه مدارس بدون تائید ستاد تنظیم بازار، غیرقانونی می باشد

افزایش شهریه مدارس بدون تائید ستاد تنظیم بازار، غیرقانونی می باشد

به گزارش فی بگیر سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان اعلام نمود كه هرگونه افزایش شهریه مدارس بدون دریافت تائیدیه كارگروه تنظیم بازار، غیرقانونی بوده و با تخلفات صورت گرفته برخورد خواهد شد.


به گزارش فی بگیر به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، معاون نظارت بر كالاهای مصرفی و شبكه های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان اظهار داشت: افزایش بهای خدمات آموزشی مدارس بعد از ارائه درخواست و بررسی كارشناسی سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان و تصویب آن در كارگروه تنظیم بازار، قانونی خواهد بود.
وی افزود: به دنبال سیاستهای در رابطه با ساماندهی بازار كالا و خدمات، كالاها و خدماتی كه از حساسیت و اهمیت بالایی در سبد هزینه خانوار برخوردار می باشند، مشمول بررسی كارشناسی توسط سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان و تصویب كارگروه تنظیم بازار شده اند.
موسوی اضافه كرد: قیمت خدماتی كه حسب قانون تعیین نرخ آنها به كمیسیون، شورا یا یكی از دستگاه های اجرایی دولت محول شده است از قبیل خدمات آموزش رسمی، با پیشنهاد بالاترین مقام دستگاه های اجرایی بعد از بررسی كارشناسی این سازمان، مستلزم ستاندن مصوبه از كارگروه تنظیم بازار است.
وی با اشاره به اینكه خدمات آموزشی مدارس، می بایست بعد از ارائه درخواست و بررسی كارشناسی این سازمان و تصویب در كارگروه تنظیم بازار اجرایی شود، اضافه كرد: از آنجایی كه تابحال هیچ گونه پیشنهادی از طرف دستگاه ذیربط برای تغییر شهریه مدارس به این سازمان و كارگروه مذكور واصل نشده، از نظر این سازمان هرگونه افزایش شهریه مدارس بدون ستاندن تائیدیه كارگروه تنظیم بازار فاقد وجاهت قانونی بوده و بر این اساس با تخلفات صورت گرفته در قالب قوانین و مقررات مربوطه برخورد قانونی لازم صورت خواهد گرفت.
معاون نظارت بر كالاهای مصرفی و شبكه های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان اشاره كرد: با توجه به فرا رسیدن زمان ثبت نام مقاطع تحصیلی مختلف در مدارس تحت نظر وزارت آموزش و پرورش، اولیای محترم می توانند در صورت مواجهه با هرگونه افزایش شهریه مدراس، مراتب را به سامانه ۱۲۴ گزارش و بوسیله سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها و این سازمان پیگیری كنند.1398/04/03
14:21:11
5.0 / 5
4487
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , تجارت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها