معاون بنیاد مسكن:

اختصاص 500 میلیارد تومان تسهیلات برای ساماندهی حاشیه نشینی زاهدان

اختصاص 500 میلیارد تومان تسهیلات برای ساماندهی حاشیه نشینی زاهدان

فی بگیر: معاون مسكن شهری بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اظهار داشت: دولت 500 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای كمك به ساماندهی حاشیه نشینی زاهدان به ازای هر واحد 50 میلیون تومان مختص كرده است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، جواد حق شناس در دومین نشست هماهنگی ساماندهی حاشیه نشینی زاهدان با حضور مدیران كل بنیاد مسكن انقلاب اسلامی استان های یزد، كردستان و معاون بنیاد مسكن استان تهران بعنوان ستاد معین در ساماندهی حاشیه نشینی زاهدان و شماری از مسئولان سیستان و بلوچستان اظهار نمود: چنین مصوبه ای برای هیچ نقطه ای از كشور در نظر گرفته نشده است.
وی افزود: ۲۰۰ میلیارد تومان نیز برای ۱۰ هزار واحد به هر واحد ۲۰ میلیون تومان كمك بلاعوض در نظر گرفته شده بطوریكه نظیر این مصوبه حتی در مخاطرات طبیعی مانند سیل و حوادث دیگر نیز وجود ندارد.
معاون مسكن شهری بنیاد مسكن انقلاب اسلامی افزود: دولت همین طور ۳۰۰ میلیارد تومان برای تأسیسات زیربنایی، روبنایی و كارهای عمومی مناطق حاشیه ای هزینه می كند كه تقریباً در جای دیگری چنین سابقه ای نداشته و اگر این فرصت از دست برود دیگر تكرار نخواهد شد.
وی بیان كرد: ورود به مشكلات حاشیه نشینی شهر چابهار به راحتی انجام شد و گمان می كردیم در زاهدان این مساله راحت تر از چابهار باشد اما با كمك یك تیم مطالعاتی و مشاوران بنیاد مسكن این استان متوجه شدیم كه پیچیدگی های زیادی وجود دارد.
حق شناس اظهار داشت: برای حل مشكل حاشیه نشینی باید تمامی دستگاه ها همكاری كنند تا مشكلات حل شود برای اینكه با وجودی كه بسیاری از كارها در بنیاد مسكن راحت تر انجام می شود اما همچنان نیازمند كمك هستیم.
معاون مسكن شهری بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اضافه كرد: برای حل معضل حاشیه نشینی موانع ملی و استانی داریم كه شركت بازآفرینی شهری باید تسهیلاتی بعنوان كمك اجاره و اعتبارات تملك دارایی ها برای این مناطق در نظر بگیرد.
وی ادامه داد: در مورد پرداخت تسهیلات بانكی با بانك رسالت توافق انجام شده تا وام ۲ درصدی كه معمولاً قرض الحسنه است، ستاندن شود كه در این زمینه از امتیازات بنیاد مسكن كمك می گیریم اما نیازمند كمك هستیم.
حق شناس اظهار نمود: راه و شهرسازی در پیدا كردن زمین باید همكاری كند و شهرداری نیز فضای سبز را در اختیار بگذارد تا تبدیل نماییم برای اینكه اگر این عنصر نایاب یعنی زمین نباشد كاری نمی توان از پیش برد.
وی ادامه داد: بنیاد مسكن با كمك خود مردم مشكلات را حل می كند.
منبع:

1398/03/30
21:24:07
5.0 / 5
4306
تگهای خبر: پرداخت , دستگاه , شركت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها