۸۰۰ شركت جدید به گیرندگان ارز دولتی افزوده شد بعلاوه اسامی

۸۰۰ شركت جدید به گیرندگان ارز دولتی افزوده شد بعلاوه اسامی

فی بگیر: آخرین لیست ارائه شده بانك مركزی از دریافت كنندگان ارز دولتی نشان داده است كه بیشتر از 800 شركت در یك ماه به لیست دریافت كنندگان ارز دولتی اضافه شده است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، بانك مركزی اخیراً لیست جدیدی از دریافت كنندگان ارز دولتی و نیمایی منتشر نموده كه برمبنای آن تمامی شركت هایی كه از فروردین تا ۱۲ خرداد ماه سال جاری ارز دولتی گرفتند، در این لیست قرار دارند.
ارز ۴۲۰۰ تومانی از سال قبل توسط دولت برای واردات همه كالاها در دستور كار قرار گرفت كه بعد از مدتی، اختصاص این ارز به كالاهای اساسی و ضروری كاسته شد.
بانك مركزی نیز چند ماهی است كه با دستور رئیس جمهور، اسامی دریافت كنندگان ارز دولتی و نیمایی را اعلام می كند كه آخرین لیست ارائه شده از طرف این بانك از آن حكایت می كند كه بیشتر از ۸۰۰ شركت جدید در طول این یك ماه به این لیست اضافه شده اند.
بررسی لیست بانك مركزی در ماه گذشته حاكی از آن بود كه در بازه زمانی فروردین ۱۳۹۷ تا ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ حدود ۱۰ هزار شركت ارز دولتی دریافت كرده اند.
این در شرایطی است كه لیست این ماه بانك مركزی از دریافت كنندگان ارز دولتی، نشان داده است كه از فروردین ماه تا ۱۲ خرداد ماه سال جاری بیشتر از ۱۰ هزار و ۸۰۰ شركت ارز دولتی دریافت كرده اند.

رقم تأمین ارز بانك مركزی در دو ماه
بر اساس این گزارش، در این مدت مهم ترین ارزهای تامین شده برای واردات كالا و خدمات، یورو، روپیه، یوان و روبل بوده است؛ بطوریكه برمبنای اعلام بانك مركزی تا ۱۲ خرداد ماه سال جاری ۱۳ میلیارد و ۲۲۵ میلیون یورو با قیمت ارز دولتی برای واردات كالا و خدمات تأمین ارز شده است. ۲۱۹ میلیارد و ۷۶۲ میلیون و روپیه هند، ۴۴ میلیارد و ۹۴۰ میلیون یوان چین و ۹۸ میلیارد و ۵۴۱ میلیون روبل روسیه ارزهای مهم دیگری بوده است كه در این مدت توسط بانك مركزی با قیمت ارز دولتی برای واردكنندگان تأمین شده است.
این آمار نشان داده است كه بانك مركزی همین طور تأمین ارز ۲۰۰ میلیون و ۵۰۰ هزار درهم امارات، ۵۴ میلیارد و ۲۰۷ میلیون دینار عراق، ۳۷ میلیون و ۵۹۲ ریال عمان، ۱۸۱ میلیون و ۹۱ هزار فرانك سوئیس، ۱۳ میلیارد و ۱۳۴ میلیون لیر تركیه، ۱۳۳۴ میلیارد و ۹۴۰ میلیون وون كره جنوبی و ۳۱ میلیارد و ۱۱۱ میلیون ین ژاپن را برای واردات كالا و خدمات و قسمتی از آنها را برای بازپرداخت اقساط انجام داده است.
همین طور ۸۵۳ هزار و ۳۵۸ كرون دانمارك جهت بازپرداخت اقساط شركت مادر تخصصی دارویی و تجهیزات پزشكی كشور تأمین ارز شده است.
به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، بعد از تحریم ایران از طرف آمریكا و تأثیر روانی احتمال بحران ارزی در ایران، قیمت ارز به شكل ناگهانی و با شیب بسیار زیاد افزایش یافت.
بر همین اساس، در شرایطی كه ایران از نظر ارزی در شرایط حساسی به سر می برد، افزایش تعداد دریافت كنندگان ارز دولتی و در عین حال افزایش قیمت خیلی از كالاها همزمان با نرخ دلار، بنظر می رسد كه این سیاست های ارزی دولت تأثیری مطلوبی بر قیمت كالاها نگذاشته است.
لیست دریافت كنندگان ارز دولتی انتشار یافته توسط بانك مركزی را می توانید در لینك های زیر ببینید:
فهرست دریافت كنندگان ارز بانكی (دولتی - ۴۲۰۰)
فهرست دریافت كنندگان ارز بانكی (دولتی - ۴۲۰۰) - فایل اكسل
منبع:

1398/03/21
14:22:44
5.0 / 5
4269
تگهای خبر: پرداخت , خدمات , دلار , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها