در معاملات تالار شیشه ای رخ داد

صف های پایدار خرید در بازار سهام

صف های پایدار خرید در بازار سهام

فی بگیر: در سومین روز كاری بازار سرمایه ایران در این هفته بار دیگر قیمت سهم ها با روند فزاینده ای رشد كرد و شاخص كل با افزایش بیشتر از 5000 واحدی روبرو شد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، امروز شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۵۶۷۹ واحد رشد كرد و به رقم ۲۲۳ هزار و ۲۵۳ واحدی رسید. همین طور شاخص كل هم وزن با رشد هزار و ۱۰۲ واحدی مواجه گردید و عدد ۵۰ هزار و ۸۰۱ را تجربه نمود.
شاخص آزاد شناور نیز با ۷۲۲۰ واحد رشد عدد ۲۵۲ هزار و ۴۹۶ را تجربه نمود و شاخص بازار اول و دوم هر كدام به ترتیب ۴۳۹۷ و ۱۰ هزار و ۴۵۵ واحد رشد كردند.
فولاد مباركه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و معدنی و صنعتی گل گهر هر كدام به ترتیب ۷۱۷، ۴۰۳ و ۳۷۲ واحد تأثیر افزاینده روی فاكتورهای بازار داشتند و معدود نمادهایی بودند كه اهتمام كردند فاكتورهای بازار را كاهش دهند. همچون آنها می توان به خدمات انفورماتیك، پتروشیمی بدر و كارخانجات دارو پخش اشاره نمود.
فلزات اساسی با حجم معاملات بیشتر از ۴۳۸ میلیون سهم امروز بیشترین ارزش را كه معادل بیشتر از ۲۱۵ میلیارد تومان بود به خود اختصاص دادند. در این گروه به جز یك نماد تمامی سهم ها با افزایش قیمت مواجه گشتند و در بعضی از آنها صف های خرید را شاهد بودیم.
در گروه خودرو و ساخت قطعات نیز ۷۵۹ میلیون سهم به ارزش بیشتر از ۱۴۲ میلیارد تومان دست به دست شد. بیشتر گروه های بزرگ همچون معدنی ها، شیمیایی ها و خودرویی ها امروز به رشد فاكتورهای بازار كمك كردند.
ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۱۷۶ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن بیشتر از پنج میلیارد سهم و اوراق مالی بود. تعداد معاملات این بازار به عدد ۳۴۲ هزار و ۳۶۱ نوبت رسید.
شاخص كل فرابورس نیز امروز با حدود ۷۲ واحد رشد مواجه گردید و عدد ۲۷۸۷ واحدی را تجربه كردند. ارزش معاملات این بازار به رقم ۷۵۷ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات عدد ۳.۳ میلیارد سهم و اوراق مالی را تجربه نمود.
منبع:

1398/03/08
11:08:36
5.0 / 5
4370
تگهای خبر: خدمات , سرمایه , سهام , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها