در معاملات امروز تالار شیشه ای

زور بورس به هزار میلیارد تومان نرسید

زور بورس به هزار میلیارد تومان نرسید

فی بگیر: بازار سهام امروز شاهد تحركات كمتری بود؛ بطوریكه شاخص كل با رشد و افت فزاینده روبرو نشد و ارزش معاملات هرچند كه مقدار مناسبی بود اما نتوانست رقم هزار میلیارد تومان را رد كند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، فعالان بازار سرمایه امروز (چهارشنبه) شاهد افزایش قیمت ها در بازار بودند، اما این رشد مقداری با شتاب كمتری صورت گرفت و بیشتر بر دوش شركت های كوچك بود؛ بطوریكه شاخص كل بازده نقدی و قیمتی ۷۷ واحد رشد كرد و در تراز ۲۱۵ هزار و ۱۶۸ واحدی ایستاد.
همین طور شاخص كل هم وزن با ۵۹۶ واحد رشد مواجه گردید و به تراز ۴۸ هزار و ۱۳۱ واحدی رسید.
رشد فزاینده شاخص كل هم وزن نسبت به نماگر اصلی بازار می تواند نشان دهنده این باشد كه شركت های كوچك تر بورسی بازار را امروز در دست گرفتند و نقش بیشتری در افزایش فاكتورهای بازار ایفا كردند. اما در عین حال خیلی از نمادهای بزرگ تأثیر كاهنده روی فاكتورهای بازار داشتند كه همچون آن به می توان به صنایع ملی مس ایران، فولاد مباركه اصفهان و پالایش نفت اصفهان اشاره نمود.
هر یك از نمادهای یاد شده به ترتیب ۹۳، ۷۵ و ۶۳ واحد تأثیر كاهنده روی فاكتورهای بازار داشتند. مخابرات ایران نیز جزو سهم های بود كه ۶۲ واحد تأثیر كاهنده روی شاخص ها داشت.
در عین حال نمادهای در گروه سیمان، فلزات اساسی، نفتی، برخی از بانكی ها و معدنی ها در كنار بعضی از نمادهای دارویی تأثیر مثبت روی فاكتورهای بازار داشتند.
ارزش معاملات گروه خودرو و ساخت قطعات امروز نسبت به بقیه گروه ها رشد داشت؛ بطوریكه با حجم معاملات ۴۳۲ میلیون سهم و اوراق مالی به ارزش ۸۱.۵ میلیارد تومان رسید. در این گروه هر چند كه برخی از سهم ها همچنان نوسان قیمت بیشتر از سه درصد را تجربه كردند اما تعداد زیادی نیز كمتر از ۲.۵ درصد نوسان داشتند.
دیگر گروه پر معامله بازار امروز شیمیایی ها بودند؛ بطوریكه با حجم معاملات حدود ۲۲۰ میلیون سهم و اوراق مالی به ارزش نزدیك به ۷۶ میلیارد تومان را تجربه كردند.
بانكی ها نیز در گروه های یاد شده ارزش معاملات نسبتاً بالای را به خود اختصاص دادند و با دست به دست كردن ۸۶۳ میلیون سهم ارزش معاملات شان به حدود ۷۴ میلیارد تومان رسید.
هرچند كه معاملات امروز بازار سهام از ارزش و حجم نسبتاً مناسبی برخوردار بود اما اگر بخواهیم با روزهای پر معامله امسال مقایسه نماییم تحركات كمتری دیده می شد؛ بطوریكه حجم معاملات امروز به ۲.۸ میلیارد سهم و اوراق مالی رسید و ارزش معاملات بازار به رقم ۸۳۷ میلیارد تومان را تجربه نمود. همین طور تعداد معاملات به ۲۴۹ هزار و ۵۶۹ نوبت رسید.
در فرابورس ایران شاخص كل توانست ۲۷ واحد رشد كند و تا عدد ۲۶۷۱ بالا رود. همین طور ارزش معاملات این بازار رقم ۱، ۱۴۷ میلیارد تومان را تجربه نمود و حجم معاملاتش به ۱.۳ میلیون سهم و اوراق مالی رسید.1398/03/02
12:51:04
5.0 / 5
4369
تگهای خبر: سرمایه , سهام , شركت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها