در معاملات تالار شیشه ای رخ داد

بازاری هیجانی همراه با صف های خرید

بازاری هیجانی همراه با صف های خرید

به گزارش فی بگیر در صورتی كه در روز گذشته بازار سهام با كاهش قیمت سهم ها مواجه بود، امروز قیمت ها صعودی شد. از جانب دیگر معاملات توده وار و فارغ از وضعیت تولید و فروش شركت ها در این روزها سبب حركت سینوسی شاخصهای بازار شده است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، جو معاملات بازار سهام همچنان هیجانی است؛ به صورتی كه در ایام اخیر شاهد رفتاری سینوسی در قیمت سهم ها و در نتیجه شاخصهای بازار سرمایه هستیم. امروز در ادامه نوسانات قیمت ها در بازار سهام، برخلاف روز گذشته روند قیمت اغلب سهم ها افزایشی بود؛ به صورتی كه برخی از پالایشی ها، پتروشیمی ها و همینطور فلزی ها بیشترین تأثیر را روی رشد بازار سرمایه داشتند.
روند معاملات امروز سبب شد شاخص كل نزدیك ۴۰۰۰ واحد رشد كند و بار دیگر كانال ۲۱۱ هزار واحدی را پس گیرد. در این روزها رفتارهای توده وار به شدت مشهود است؛ به صورتی كه در ایام متعددی شاهد كانال شكنی نماگر اصلی بازار هستیم. اما در طرف مقابل بازار در روزهایی هم در جهت منفی حركت می كند و در مجموع آنچه از داد و ستدها و نوسانات بازار بر می آید این است كه معامله گران بر مبنای عوامل بنیادی و تولید و فروش شركت ها تصمیم نمی گیرند، بلكه معاملات بیشتر بر مبنای جو روانی انجام می شود.
شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران همان گونه كه گفته شد نزدیك ۴۰۰۰ واحد رشد كرد و تراز ۲۱۱ هزار و ۷۴۶ واحدی را به دست آورد. سهم های كوچك هم امروز در رشد بازار نقش داشتند و توانستند به رشد نماگر كمك كنند؛ به صورتی كه شاخص هم وزن هم جهت با شاخص كل توانست ۱۳۴۸ واحد افزایش یابد و تراز ۴۵ هزار و ۲۳۱ واحدی را پشت سر بگذارد.
شاخص آزاد شناور هم با ۴۸۷۲ واحد رشد تا رقم ۲۳۷ هزار و ۳۰۰ واحدی بالا رفت و شاخص بازار اول و دوم هر كدام به ترتیب ۲۸۷۱ و ۸۲۳۸ واحد رشد كردند.
امروز شركت های پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت بندرعباس و صنایع پتروشیمی خلیج فارس جزو نمادهایی بودند كه بیشترین تأثیر را روی افزایش شاخصهای بازار گذاشتند؛ بگونه ای كه هر كدام از آنها به ترتیب ۲۴۳، ۲۱۷ و ۲۱۲ واحد رشد كردند. بانك ملت هم بعد از این نمادها تأثیر ۲۰۲ واحدی روی شاخص داشت.
اما پتروشیمی پردیس، پتروشیمی جم، ملی صنایع مس ایران و فولاد پارس و خوزستان تلاش كردند شاخصهای بازار سرمایه را در جهت منفی حركت دهند؛ هرچند كه در نهایت جریان بازار سبب شد تا شاخص كل رشد فزاینده ای را تجربه كند.
در گروه محصولات شیمیایی امروز بیشتر سهم ها افزایش قیمت داشتند و این گروه با حجم معاملات ۱۴۶ میلیون سهم و اوراق مالی مواجه گردید.
اما بانكی ها یك مرتبه دیگر توانستند بیشترین حجم و ارزش معاملات را به خود اختصاص دهند؛ به صورتی كه حجم معاملات این گروه به ۱.۴ میلیارد سهم و اوراق مالی و ارزش آن به نزدیك ۲۳۰ میلیارد تومان رسید. در این گروه در بعضی از سهم ها صف خرید تشكیل شد و كل تابلوی بانكی ها امروز مثبت بود.
خودرویی ها هم با رشد اغلب سهم ها مواجه گشتند. در این گروه هم در صف هایی با صف خرید مواجه بودیم. حجم معاملات این گروه به بیشتر از ۹۵۵ میلیون سهم و اوراق مالی رسید و ارزش معاملات بازار عدد ۱۵۰ میلیارد تومان را تجربه نمود.
در گروه فرآورده های نفتی، كك و سوخت هسته ای هم شاهد رشد یكدست سهم ها بودیم؛ به صورتی كه بیشترین سهم های این گروه با بیشتر از چهار درصد رشد در قیمت پایانی مواجه گشتند.
ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۱، ۴۰۷ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن بیشتر از ۵.۲ میلیارد سهم و اوراق مالی بود. تعداد معاملات این بازار هم عدد ۲۸۴ هزار و ۳۶۸ نوبت را تجربه نمود.
آیفكس هم با ۴۸.۴۲ واحد افزایش تا رقم ۲۵۸۸ واحدی بالا رفت. ارزش معاملات این بازار عدد ۶۳۱ میلیارد تومان را تجربه نمود و حجم معاملات آن به ۱.۴ میلیارد سهم و اوراق مالی رسید.
منبع:

1398/02/25
12:58:58
5.0 / 5
4262
تگهای خبر: تولید , سرمایه , سهام , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها