كلاهبرداری به اسم سازمان هدفمندی یارانه ها!

كلاهبرداری به اسم سازمان هدفمندی یارانه ها!

فی بگیر: به دنبال اعلام روز گذشته ایسنا به سازمان هدفمندی یارانه ها در خصوص دریافت پیامك های مشكوك با عنوان قطع یارانه، این سازمان امروز اعلام نمود كه دو سایت فیشینگ با هدف كلاهبرداری از مردم با گرفتن اطلاعات هویتی و بانكی افراد اهتمام در سوء استفاده از آنها دارند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، سازمان هدفمندی یارانه ها امروز طی اطلاعیه ای اعلام نمود كه سامانه های ثبت نام و اعلام نیازمندی یارانه نقدی به نشانی yon.ir /foii و kishiha.com سامانه های جعلی بوده و با هدف كلاهبرداری از مردم راه اندازی شده اند.
این دو سامانه بوسیله سرشماره پیامكی ۵۰۰۰۴۳۰۷ به مردم پیامكی را ارسال می كنند در خصوص اینكه در صورت درخواست دریافت یارانه نقدی به این سایت ها بازگشت كنند و با پرداخت مبلغ ۲، ۰۰۰ تومان و همین طور نمایش اطلاعات بانكی خود در صف دریافت یارانه نقدی قرار می گیرند.
طبق اطلاعیه سازمان هدفمندی یارانه ها، این دو سایت از روش فیشینگ برای كلاهبرداری استفاده می نمایند و به عبارتی در حالیكه ظاهرشان كاملاً شبیه ظاهر سایت هدفمندی یارانه ها است، در اصل سایت هایی برای كلاهبرداری هستند كه از این طریق مردم را ترغیب می كنند تا شماره كارت، شماره حساب، رمز دوم، تاریخ انقضای كارت و cvv۲ كارت خودرا در اختیار این سایت ها قرار دهند.
سازمان هدفمندی یارانه ها اطلاعات این دو سایت را در اختیار مراجع قضائی قرار داده كه به سبب اتمام ساعت كاری امروز، متوقف كردن آنها به فردا موكول شده است، اما بوسیله این اطلاعیه از همه مردم تقاضا داریم كه در صورت مشاهده پیامك از جانب این سرشماره و یا دیدن تبلیغات این دو سایت در فضای مجازی از بازگشت به آن و در اختیار گذاشتن اطلاعات هویتی و بانكی خود اجتناب كنند.1398/02/23
14:53:19
5.0 / 5
4417
تگهای خبر: پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها