كاهش اطمینان انگلیسی ها به اقتصاد كشورشان

كاهش اطمینان انگلیسی ها به اقتصاد كشورشان

فی بگیر: نتایج یك نظرسنجی جدید نشان داده است اطمینان كاركنان انگلیسی به اقتصاد كشورشان در آستانه برگزیت كاهش یافته است.


به گزارش فی بگیر به نقل از رویترز، كنفدراسیون استخدام و اشتغال انگلیس اعلام نمود اطمینان كاركنان این كشور در مقایسه با ماه قبل ۱۴ واحد كاهش یافته است و الان در پایین ترین سطح خود از زمان برگزاری رفراندوم ترك اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۶ قرار دارد. همین طور این نظرسنجی دریافته است خیلی از كسب و كارها برنامه های توسعه فعالیت ها و سرمایه گذاری خودرا تا زمان روشن تر شدن وضعیت به تعویق انداخته اند.
در شرایطی كه مجلس انگلیس تابحال دو بار با برنامه های پیشنهادی دولت ترزا می برای نحوه خروج از اتحادیه اروپا مخالفت كرده است، برخی منابع آگاه در دولت انگلیس از احتمال به تعویق افتادن تاریخ برگزیت آگاهی داده اند. با این وجود این خبر هنوز بطور رسمی تأیید نشده است. از جانب دیگر بعضی از نمایندگان مجلس خواستار برگزاری رفراندوم دوم درباب برگزیت شده اند.
نیل كاربری، مدیرعامل كنفدراسیون استخدام و اشتغال انگلیس اظهار داشت: با كاهش اطمینان فعالان به وضعیت اقتصاد انگلیس و دو دستگی در عرصه داخلی بر سر مساله برگزیت جای شك باقی نمی ماند كه وضعیت نامطمئن فعلی به روند اشتغال زایی لطمه زده است. این نظرسنجی طی ۲۵ روز و با مشاركت ۶۱۱ شركت صورت گرفته است.
مساله برگزیت هم چنین موجب كاهش رشد اقتصادی و نرخ تورم انگلیس شده است. با وجود آنكه نرخ تورم انگلیس در ژانویه امسال به پایین ترین سطح دو سال اخیر خود رسید، اما بانك مركزی انگلیس اعلام نمود با وجود كاهش قیمت ها، فشار بر روی بازار افزایش یافته است.
رشد اقتصادی انگلیس در سه ماهه منتهی به ماه نوامبر ۲۰۱۸ باز به پایین ترین سطح خود از سال ۲۰۰۸ رسیده است به گونه ای كه رشد تولیدات انگلیس در این مدت برابر ۰.۳ درصد عنوان شده است كه ۰.۱ درصد كمتر از رقم ثبت شده در ماه اكتبر و ۱.۵ درصد كمتر از رقم مشابه سال قبل است كه از ماه آگوست ۲۰۱۳ بی سابقه است.1397/12/10
20:09:41
5.0 / 5
4652
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها