شرایط ثبت سفارش كالاهای گروه ۴ در مناطق آزاد اعلام گردید

شرایط ثبت سفارش كالاهای گروه ۴ در مناطق آزاد اعلام گردید

به گزارش فی بگیر بخشنامه مصوبه كمیسیون اقتصاد دولت درباره ثبت سفارش كالاهای گروه ۴ در مناطق آزاد به صورت محدود و جزئیات آن از جانب معاون فنی و امور گمركی به گمركات سراسر كشور ابلاغ گردید.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، بر طبق این بخشنامه جهت حل مشكلات فعالان اقتصادی در مناطق آزاد مقرر شده است تا سقف ۱۴۰ میلیون دلار ثبت سفارش كالاهای اولویت ۴ در مناطق آزاد تا تاریخ ۳۱ فرودین ماه سال ۱۳۹۸ صورت گیرد.
برای ثبت سفارش در مناطق آزاد شروط دیگری هم به شرح زیر آمده است:
۱. برای پیش فاكتورهای جدید مناطق آزاد چنانچه كالای وارده در گروه كالایی ۴ و در فهرست مجاز اعلامی وزارت صمت باشد، صرفاً تا تاریخ ۳۱ فروردین ماه سال ۱۳۹۸، مجوز ثبت سفارش صادر شود.
۲. ثبت سفارش های مبحث بند فوق صرفاً در صورت وجود قبض انبار پیش از تاریخ ۱۵/‏۱۱/‏۹۷‬ می تواند به صورت بدون انتقال ارز صورت گیرد، مسئولیت كنترل تاریخ قبوض انبار بر عهده سازمان های مناطق آزاد خواهد بود.
۳. در مورد ثبت سفارش های بدون انتقال این مناطق آزاد كه قبل از تاریخ ۱۵/‏۱۱/‏۹۷‬ صادر شده باشند و جزو كالاهای مبحث بند (۱) باشند امكان ویرایش فراهم گردد.
۴. تا زمان استقرار گمرگ در مبادی ورودی مناطق آزاد، رفع تعهد ثبت سفارشات مناطق آزاد، از راه تایید دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی صورت گیرد.
۵. فهرست ردیف تعرفه های مربوط به اقلام مبحث بند ۱ فوق، توسط وزارت صمت تهیه و اعلام گردد.
۶. مسئولیت كنترل سقف ارزش (تا سقف ۱۴۰ میلیون دلار) ثبت سفارش های مبحث بندهای (۱) و (۳) بر عهده دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی باشد.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، قبل از این طی ابلاغیه ای به گمرك ایران، صادرات كالاها از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مشروط به این شرط اساسی شد كه محصول تولیدی صادر شده باید به صورت ۱۰۰ درصد از مواد اولیه داخلی تولید شده باشد.1397/11/30
14:20:28
5.0 / 5
4369
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دلار , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها