چهارمین اقتصاد بزرگ اروپا وارد ركود شد

چهارمین اقتصاد بزرگ اروپا وارد ركود شد

به گزارش فی بگیر كمیسیون اقتصادی اتحادیه اروپا اعلام نمود رشد اقتصاد ایتالیا پارسال منفی شده است.


به گزارش فی بگیر به نقل از رویترز، كمیسیون اقتصادی اتحادیه اروپا پیش بینی خود از رشد اقتصادی ایتالیا برای سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ را كم كرد و اعلام نمود نا مطمئن بودن فضای اقتصادی به علت سیاست های دولت و بدهی سنگین ایتالیا، اقتصاد این كشور را به ركود كشانده است.
رشد اقتصادی ایتالیا كه پارسال ۱ درصد بود امسال به ۰.۲ درصد كاهش خواهد یافت و سال ۲۰۲۰ به ۰.۸ درصد خواهد رسید.
اقتصاد ایتالیا در سه ماهه سوم سال قبل با رشد منفی ۰.۱ درصدی به كار خود خاتمه داد و برای اولین بار در ۵ سال گذشته، طعم ركود را تجربه نمود. كمیسیون اروپا در همین رابطه اعلام نمود: كاهش اخیر فعالیت های اقتصادی تا حد زیادی به موضع گیری های دولت و افزایش هزینه های استقراض ربط دارد.
به دنبال افزایش نگرانی سرمایه گذاران از استقراض بیشتر دولت پوپولیست ایتالیا به منظور تأمین هزینه های رفاهی، هزینه استقراض در این كشور در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ با افزایش روبرو شده است. نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی ایتالیا به ۱۳۲ درصد رسیده است و این كشور حالا دومین كشور با بدهی بالا در سراسر اروپا به حساب می آید.
والدیس دومبروفسكی، معاون كمیسیون اروپا اظهار داشت: چیزی كه ایتالیا به آن نیاز دارد، اصلاح عمیق ساختاری و داشتن برنامه ای منظم برای كاهش سطح بدهی های عمومی و رساندن آن به میزان معقول است.
در واكنش به این گزارش، جیووانی تیرا، وزیر اقتصاد ایتالیا گفت رشد اقتصادی آهسته شده است اما اینكه گفته می شود اقتصاد ایتالیا وارد ركود شده است صحیح نیست. وی در سخنرانی خود در مجلس ایتالیا گفت گفتن اینكه ایتالیا بتواند سطح تولیدات خویش را در سطح دوره های قبلی نگه دارد دشوار است.1397/11/20
23:13:02
5.0 / 5
5213
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها