بدهی ۱۰۰۰ میلیاردی بنیاد شهید به بیمه ایران

بدهی ۱۰۰۰ میلیاردی بنیاد شهید به بیمه ایران

فی بگیر: مدیرعامل بیمه ایران با اشاره به طلب بالای این شركت از بعضی از نهادها، اظهار داشت: بنیاد شهید هزار میلیارد تومان به بیمه ایران بدهی دارد.


محسن پور كیانی امروز (سه شنبه) در نشستی خبری در پاسخ به خبرنگار ایسنا درباره احتمال تغییر حداقل سهم بیمه ها نزد بانك ها با عنایت به شرایط تورمی در اقتصاد اظهار نمود: این سهم طبق آئین نامه باید ۳۰ درصد باشد. باتوجه به شرایط تورمی باید به سمت سرمایه گذاری در حوزه های مولد مانند بورس و املاك برویم. می خواهیم بخشی از املاك بیمه ایران در حوزه های مشاركتی سرمایه گذاری نماییم و بخش دیگر املاك بیمه ایران را هم به فروش برسانیم.
او همینطور به یكی از ساختمان های اداری - تجاری این شركت هم اشاره نمود و اظهار داشت: این ساختمان كه در تهران است یكی از سرمایه گذاری های اصلی بیمه ایران و یكی از محل های اصلی جبران زیان انباشته است.

بدهی ۱۵۰۰ میلیاردی سایپا به صنعت بیمه
پور كیانی همینطور به بنیاد شهید و وزارت آموزش و پرورش بعنوان دو بدهكار اصلی شركت بیمه اشاره و اظهار نمود: حدود ۵۰ درصد از طلب بیمه ایران از این دو نهاد دریافت شده است، اما بنیاد شهید همچنان هزار میلیارد تومان بدهكاری به بیمه ایران دارد.
مدیر عامل بیمه ایران همینطور درباره بیمه خودروهای صفر كیلومتر با اشاره به اینكه این قراردادها بیشتر با دو شركت خودروسازی سایپا و ایران خودرو است، اظهار نمود: ایران خودرو تعهداتش را به موقع پرداخت كرده است، اما سایپا از مهرماه سال جاری حق بیمه خویش را پرداخت نكرده و حدود ۱، ۵۰۰ میلیارد تومان به صنعت بیمه بدهی دارد.
وی با بیان این كه این شركت یك بنگاه بازرگانی است كه باید سودآوری داشته باشد، اظهار داشت: در كنار این وظایف، وظایفی حاكمیتی را هم برعهده داریم كه بعضاً با سودآوری در تضاد هستند.
پور كیانی با اشاره به آمار ۱۰ ماه سال جاری این شركت اظهار نمود: ۲۹ درصد رشد داشته ایم. همینطور توانسته ایم سه درصد كنترل خسارت نماییم. با این وجود در تلاش هستیم نسبت خسارت را كنترل نماییم و در همین راستا ۱۸ درصد وصول بدهی را از بدهكاران داشته ایم.
او با بیان این كه پس از بیمه شخص ثالث، رشته درمان بیشترین سهم را در این شركت داشته است، اظهار داشت: سهم بیمه درمان در شركت بیمه ایران ۲۱ درصد است. همینطور می خواهیم در حوزه بیمه های زندگی نماینده جذب نماییم.
مدیرعامل بیمه ایران با بیان این كه از سال ۱۳۹۰ حدود ۳، ۵۰۰ میلیون تومان هزینه فرصت از دست رفته داشته ایم، تصریح كرد: در حوزه بیمه شخص ثالث حدود ۳، ۲۰۰ میلیارد تومان هم زیان داشته ایم. با این وجود مجموع ذخایر بیمه ایران از سال ۱۳۹۰ رشد داشته است و حق بیمه ما حدود ۲۵۰ درصد رشد داشته است. همینطور ذخایرمان در این سال ها هزار درصد افزایش یافته است.1397/11/16
15:29:14
5.0 / 5
5070
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها