معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات:

باید هسته های پیشروی دانش بنیان با تاكید بر ظرفیت های فنی توسعه یابد

باید هسته های پیشروی دانش بنیان با تاكید بر ظرفیت های فنی توسعه یابد

فی بگیر: معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: در دوره جدید دولت در تلاش هستیم تا بستر نهادها و هسته های پیشروی دانش بنیان با تاكید بر ظرفیت فنی در كشور توسعه پیدا كند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، نصرالله جهانگرد امروز (دوشنبه) در آیین افتتاح نخستین پارك فناوری توسعه اقتصاد دیجیتال در ساختمان پست استان خراسان رضوی، اظهار نمود: در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی هستیم، چهل سالگی عبور از بحران های متفاوت در مقابل راه و امید مردم ایران برای استقلال طلبی از سلطه جهانی بوده و از همه آنها سرافرازانه عبور كردیم و در آینده باز با سرافرازی گام های بزرگ تری خواهیم برداشت.
وی با اشاره به اینكه انقلاب اسلامی پیش قراولانه پرچم استقلال طلبی ملت ها از نظام های سلطه بین المللی حاكم در جنگ جهانی دوم را در حیاتی ترین منطقه جهان یعنی خاورمیانه برپا كرد، اشاره كرد: این انقلاب به رهبری امام (ره) كه پیشقراول مبارزه با ظلم بودند به وقوع پیوسته و شهدای انقلاب اسلامی سرمایه بزرگی برای تداوم و پایداری در طول این ۴۰ سال بودند.
جهانگرد اضافه كرد: از روز اول كه انقلاب اسلامی متولد شد، مبارزه بین المللی غرب با ما باز شروع شده و ابتدا اغتشاش در عرصه ملی، سپس جنگ و در ادامه تحریم بود. تحریم جنگ نرم مقابل نظامی است كه می خواهد بعنوان نمونه و الگو و در جهان چند قطبی بعنوان یك قطب مستقل و دارای پیام و فلسفه متفاوتی از كشورهای دیگر باشد.
معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینكه ما در این میدان جنگ نرم با دو بعد اقتصادی و فنی مواجه هستیم، اشاره كرد: این دو بعد به هم پیوسته است. نظام جمهوری اسلامی ایران در عرصه نظامی و سیاسی با ایثارگری های رزمندگان و مدیریت ارشد نظام یعنی مقام معظم رهبری و تلاش دولت، جایگاه ممتاز خودرا در عرصه منطقه و بین الملل احراز كرده و با استواری دنبال می كند.
وی بیان كرد: دشمنان ما تلاش می كنند تا با تحریم در عرصه اقتصادی و فنی مانع از توانمند شدن و استقرار یك نهاد قدرتمند اقتصادی و فنی شوند. سوءمدیریت های ما باز می تواند بر این مساله لطمه زند. در حوزه فنی بیشترین تلاش بر عهده ما بوده، بدین سبب آنچه در این عرصه در دست اقدام است، بخش مهمی از تلاش ها و مقاومت مردم ایران برای آینده ای پرثمر و پرافتخار است.
جهانگرد اظهار داشت: اقتصاد بین الملل بیشتر از سه دهه است كه از اقتصاد منبع محور و متكی بر منابع خام و كشاورزی و حتی عصر صنعتی عبور كرده و دوران اقتصاد دانش بنیان در سطح جهانی شروع شده است بدین سبب عرصه فنی و اقتصادی بر توانمندی های دانش بنیان هر كشور متكی است. جوانان و اندیشمندان و باز جریان برنامه ریزی كشور به سمت توانمندسازی اقتصاد ملی مبتنی بر توسعه فعالیت های دانش بنیان حركت می كند.
معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: استراتژی دولت ایران در طول دولت یازدهم بسترسازی گسترده برای توسعه ارتباطات و اطلاعات در كشور بوده و در دوره جدید در تلاش هستیم تا بستر نهادها و هسته های پیشروی دانش بنیان با تاكید بر ظرفیت فنی در كشور توسعه پیدا كند.
وی با اشاره به اینكه امروز پارك فناوری توسعه اقتصاد دیجیتال سرآغازی برای یك شبكه پرتوان از ظرفیت های اقتصاد دانش بنیان و دیجیتال است، اظهار نمود: امیدواریم با عنایت دولت و وزارتخانه، تامین زیرساخت ها و تجهیز دفتر كار برای شركت ها و هسته های دانش بنیان شروع شده و شاهد شكوفایی و شتاب گیری جدیدی در عرصه فنی و اقتصاد باشیم و سراسر كشور از این طرح بهره مند شده و در سایر استان ها باز شاهد آن باشیم.1397/11/15
21:52:45
5.0 / 5
4287
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , سرمایه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها