معاون وزیر كشاورزی اعلام كرد:

به محصولات قاچاق رحم نكنید

به محصولات قاچاق رحم نكنید

فی بگیر: معاون وزیر جهاد كشاورزی اعلام نمود كه همه مدیران حفظ نباتات باید دلسوزانه و با عرق ملی با آفت ها و محصولات قاچاق برخورد كنند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، محمدعلی طهماسبی امروز (سه شنبه) در سی ونهمین سمینار سالانه حفظ نباتات اظهار نمود: از مدیران و كارشناسان این بخش كه ضامن امنیت غذایی كشور هستند می خواهم كه به محصولات قاچاق رحم نكنید و حكم آتش زدن آنها را بدون درنگ صادر كنید، چونكه بعنوان مثال آفت مگس میوه بیشتر از ۴۰۰ محصول را می تواند با خطر نابودی مواجه كند و خیلی از محصولات كشور درگیر این آفات شده و خواهند شد.

وی اضافه كرد: باید از كشورهای خارجی یاد بگیریم بعنوان مثال در مالزی چند وقت گذشته یك محموله واردات خودروی قاچاق كه همگی از برندهای معتبر و گران قیمت بودند را به یكباره آتش زدند و منهدم شد و ما هم باید همین كار را انجام دهیم و چنین نگاهی نسبت به محصولات قاچاق داشته باشیم.

معاون وزیر جهاد كشاورزی همین طور با تاكید بر این كه باید به مبارزه بیولوژیك به جای مبارزه شیمیایی بیشتر دقت كنیم، اشاره كرد: آنقدر از سموم شیمیایی بهره برده ایم كه محیط زیست خسته شده است و باید به مواد بیولوژیك و مبارزه بیولوژیك توجه بیشتری داشته باشیم بدین سبب بهتر است مبارزه بیولوژیك را جایگزین مبارزه شیمیایی نماییم.

وی افزود: از طرف دیگر سازمان حفظ نباتات بعنوان متولی نظارت بر عرضه سموم باید به این نكته توجه كند كه عرضه سم باید همچون دارو با نسخه صورت گیرد و سازمان حفظ نباتات باید به این نكته تاكید ویژه ای داشته باشد و بر آن نظارت جدی كند، چونكه در بعضی نقاط شاهد عرضه سموم تقلبی و بدون نسخه هستیم.

طهاسبی همین طور به توسعه گیاهان دارویی در كشور اشاره و اظهار داشت: یكی از بهترین كارهایی كه در حوزه كشاورزی می توان انجام داد توسعه گیاهان دارویی است كه برنامه داریم آنرا تا سطح ۱۰۰ هزار هكتار توسعه دهیم. البته در گذشته كشت گیاهان دارویی به صورت سنتی و تنها در عرصه های مرتعی صورت می گرفت اما امروزه كشت گیاهان دارویی به صورت سنتی و زراعی توسعه پیدا كرده است و در كنار آن خیلی از كارخانه ها و صنایع از آن درآمدزایی می كنند و اشتغال مناسبی در این زمینه به وجود آمده است.
1397/11/02
14:46:00
5.0 / 5
5222
تگهای خبر: توسعه , قیمت , محصول , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها