كارگران مترو اهواز همچنان در انتظار پرداخت معوقات هستند

كارگران مترو اهواز همچنان در انتظار پرداخت معوقات هستند

فی بگیر: كارگران قطار شهری اهواز روز سه شنبه برای سومین روز متوالی در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات خود مقابل ساختمان قطار شهری اهواز تجمع كردند.


یكی از كارگران مترو كه خواست نامش در خبر ذكر نشود سه شنبه در این باره اظهار داشت: كارگران مترو بیشتر از 18 ماه حقوق طلب دارند و روز گذشته دوشنبه شركت كیسون بعنوان پیمانكار یك ماه حقوق معوق را پرداخت كرد.
وی اضافه كرد: علاوه بر كارگران اجرایی و واحدهای تاسیسات، از روز دوشنبه كاركنان حراست قطار شهری باز در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق معوق خود دست به تجمع زده اند.
وی افزود: پرداخت یك حقوق مشكل كارگران را حل نمی كند و انتظار می رود تا قبل از عید بخش عمده ای از این مطالبات را پرداخت كنند.
این كارگران چندی قبل باز با پهن كردن سفره های خالی مقابل ساختمان قطار شهری اعتراض خودرا نشان دادند.
مدیرعامل سازمان قطار شهری اهواز چندی قبل در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با مقصر دانستن شركت كیسون بعنوان پیمانكار این پروژه اظهار داشته بود: سازمان قطار شهری هیچ بدهی به شركت كیسون ندارد كه مبلغی به آن پرداخت كند.
شهرام شاهین زاده اضافه كرد: با این وجود به سبب كاهش بخشی از مشكلات كارگران اعلام آمادگی كردیم كه اسناد خزانه در اختیار این شركت قرار دهیم تا بدهی خودرا به كارگران پرداخت كند.
وی اظهار داشت: شركت كیسون حاضر به پذیرش این اسناد نیست و خواهان پرداخت وجه نقد از طرف سازمان قطار شهری است درحالی كه در تمام كشور به دستگاه های اجرایی اسناد خزانه پرداخت میگردد.
به گزارش فی بگیر به نقل از ایرنا 13 سال پیش كه كلنگ پروژه قطار شهری اهواز بر زمین زده شد، مجریان نوید روزهایی در آینده نزدیك برای كاهش بار ترافیكی در شهر اهواز را دادند اما تنها ثمره آن تابحال حفاری در نقاط مختلف شهر، و كندی پیشرفت پروژه بوده است.
در طول 13 پارسال یكی از مهم ترین معضلات این پروژه كش و قوس بسیار در پرداخت حقوق كاركنان شركت كیسون (پیمانكار پروژه قطار شهری اهواز) بوده است به طوریكه به قول كارگران این شركت الان پرداخت حقوق آنها 19 ماه به تعویق افتاده است.
9887/ 6037


1397/10/25
16:29:22
5.0 / 5
4947
تگهای خبر: پرداخت , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها