پل امام رضا (ع) در طرح جامع ترافیكی شهر قزوین دیده شده است

پل امام رضا (ع) در طرح جامع ترافیكی شهر قزوین دیده شده است

به گزارش فی بگیر مدیركل راه و شهرسازی استان قزوین اظهار داشت: راه اندازی پل روگذر امام رضا (ع) بعنوان اولین تقاطع غیر همسطح 2 طبقه قزوین در طرح قدیم جامع تفصیلی و جامع ترافیكی این شهر دیده شده است.


مسعود حق لطفی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: ورودی پل روگذر امام رضا (ع) قزوین از سمت فلكه تهران قدیم آغاز و پیش از میدان بار خاتمه پیدا می كند و رمپ ورودی دیگر آن هم از سمت 2 راهی همدان آغاز و در بخش مصلی به 2 قسمت تقسیم می گردد.
وی افزود: بخش نخست برای خودروهایی كه قصد ورود به شهر را از سمت فلكه تهران قدیم دارند در نظر گرفته شده و بخش دوم برای خودروهایی كه قصد امتداد مسیر به سمت شمال قزوین دارند، پیش بینی شده كه برپایه طرح اولیه با عبور 800 متر از باغستان قزوین به پل مرحوم ابوترابی و بلوار آیت الله خامنه ای به میدان قدس متصل می گردد.
این مسئول راه و شهرسازی تصریح كرد: متاسفانه پروژه یاد شده از جانب اداره كل میراث فرهنگی و گردشگری قزوین به لحاظ عبور بخشی از آن از باغستان سنتی در بلاتكلیفی قرار گرفته است.
حق لطفی افزود: برای رفع مشكل یاد شده و برخی دیگر از مشكلات عمرانی استان طی روزهای گذشته با همراهی داود محمدی نماینده مردم قزوین، آبیك و البرز، رییس شورای شهر قزوین، شهردار و روسای شورای اسلامی شهرهای آبیك و محمدیه با وزیر راه و شهرسازی دیدار داشتیم.
وی تصریح كرد: در مورد پروژه پل روگذر امام رضا (ع) قزوین قرار شد گزارشی از جانب كارشناسان این اداره كل در اسرع وقت ارائه شود اما باید توجه داشت كه راه اندازی این پل در نهایت تكمیل كننده رینگ كمربندی شرق قزوین خواهد بود و در صورت عدم انجام آن، این طرح نیمه كاره خواهد ماند.
حق لطفی با اشاره به اینكه علت پیشگیری از ادامه این پروژه از جانب شورایعالی معماری و شهرسازی، قطع نشدن درختان باغستان اعلام شده، اظهار داشت: به نظر می آید با جا به جایی درختان محدوده مسیر این امكان باشد تا بتوانیم پروژه یاد شده را كه مراحل پایانی خویش را طی می كند، تكمیل نماییم.
مدیركل راه و شهرسازی استان قزوین خاطرنشان كرد: در مورد تكمیل زیرساخت ها و راه اندازی پل روگذر مهرگان قزوین به همراه تهیه تجهیزات آتش نشانی مورد نیاز برای این شهرك هم تصمیماتی اتخاذ شد.
حق لطفی افزود: درخواست یك قطعه زمین در بخش شمالی آزادراه قزوین - آبیك جهت سرمایه گذاری حوزه گردشگری و راه اندازی پل غیرهمسطح هم درخواست شهردار و رییس شورای شهر آبیك از وزیر راه و شهرسازی بود كه در این زمینه هم دستورات لازم داده شد.
8054


1397/10/16
14:26:54
5.0 / 5
4695
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها