1 و دو دهم میلیون خودرو دوگانه سوز برای استانداردسازی ثبت نام كردند

1 و دو دهم میلیون خودرو دوگانه سوز برای استانداردسازی ثبت نام كردند

فی بگیر: رئیس اتحادیه كشوری سوختهای جایگزین و خدمات وابسته اظهار داشت: تابحال 1.2 میلیون خودرو دوگانه سوز كارگاهی برای استانداردسازی در سامانه اطلاعات جامع خودروهای دوگانه سوز ثبت نام كرده اند.


علی محمودیان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: از آنجایی كه طی سالهای گذشته بسیاری ازخودروها به صورت تبدیلی در كارگاههای مختلف دوگانه سوز شده اند برای ساماندهی و استاندارد سازی آنها سامانه ای به آدرس اینترنتی www.irngv.ir افتتاح شد.
وی گفت: رانندگان و مالكان اینگونه خودروها می توانند با بازگشت به مراكز تایید شده یا سایت اینترنتی یاد شده در این فرایند ثبت نام كنند.
محمودیان اظهار داشت: فرایند اجرایی این طرح بر عهده اتحادیه كشوری سوختهای جایگزین است و به صورت آزمایشی از شروع بهمن ماه در خراسان رضوی اجرا میگردد.
وی اضافه كرد: انتخاب خراسان رضوی باز به علت ظرفیتهای بسیار آن برای اجرای طرح و كسب رتبه دوم مصرف سوخت سی.ان.جی می باشد.
وی افزود: حدود 100 مركز فنی جهت بررسی وضعیت استاندارد بودن سیستم سوخت رسانی خودروهای گاز سوز كارگاهی در خراسان رضوی وجود دارد كه تابحال 28 مركز موفق به ستاندن تاییدیه های لازم برای اجرای فرایند ایمن سازی شده اند.
مجری طرح استاندارد سازی خودروهای دوگانه سوز كارگاهی كشور اظهار داشت: این خودروها ابتدا به كارگاههای مجاز كه مورد تایید سازمان ملی استاندارد هستند مراجعه نموده و سپس انجام آزمایشات، رفع نقصها و گذراندن آزمون های مربوطه گواهی سلامت سیستم سوخت رسانی مورد تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت را دریافت می كنند.
محمودیان اضافه كرد: مالكان با گواهی ستاندن شده به پلیس راهور مراجعه نموده و نسبت به تغییر كارت خودرو خود از بنزین سوز به دوگانه سوز اقدام می كنند، البته باید توجه داشت اجرای كامل این فرایند زمان بر است و منوط به تامین كارگاههای مورد نیاز و موافقت كشوری است.
بر اساس اعلام رئیس دبیرخانه دائمی 'سی. ان.جی' كشور بیشتر از یك میلیون دستگاه خودرو دوگانه سوز با مخازن فرسوده 'سی.ان.جی' در كشور وجود دارد كه هر سال به تعداد آنها افزوده میگردد.
همچنین حدود پنج میلیون و 300 هزار خودرو دوگانه سوز در كشور وجود دارد كه 2 میلیون خودرو از این تعداد به صورت غیر مجاز گازسوز شده اند.
3221 / 6053


1397/10/14
15:25:25
5.0 / 5
4567
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها