فرصت های سرمایه گذاری خراسان شمالی باید معرفی شود

فرصت های سرمایه گذاری خراسان شمالی باید معرفی شود

به گزارش فی بگیر مدیركل جذب و حمایت سرمایه گذاری استانداری خراسان شمالی اظهار داشت: برای جذب سرمایه گذار خارجی، باید فرصت ها و پتانسیل های استان در سطح بین المللی معرفی شود.


سیدعلی میركریمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: سرمایه گذار خارجی به دنبال سرمایه گذاری در كشور ها و مناطقی است كه امنیت اقتصادی داشته باشد.
وی اضافه كرد: در مقابل تبلیغات مسموم كه در خارج در زمینه امنیت های سرمایه گذاری در ایران انجام می گردد باید تلاش نماییم تا فرصت های مناسب استان و كشور معرفی شود.
وی تصریح كرد: به نظر می آید سرمایه گذاری ها در انتظار ثبات قیمت ها و بهبود وضعیت نوسان قیمت ها است.
مدیركل جذب و حمایت سرمایه گذاری استانداری خراسان شمالی تصریح كرد: البته حالا امن بودن ایران برای سرمایه گذاران اثبات شده است و به نظر می آید فضا برای استقبال سرمایه گذاران تغییر یافته است.
بر اساس این گزارش، سال قبل 200 هزار دلار سرمایه خارجی در خراسان شمالی جذب شده است اما امسال این رقم بسیار بوده است.
میركریمی در بخش دیگر سخنان خود، با تاكید بر ضرورت شناسایی اهلیت سرمایه گذار اظهار داشت: برای پیشگیری از بروز مشكلات احتمالی در سرمایه گذاری باید اهلیت مالی و اقتصادی سرمایه گذار بررسی شود البته گاها بررسی اهلیت مالی سرمایه گذار زمینه ساز بی رغبی برای سرمایه گذاری می گردد.
وی اضافه كرد: گاها توان مالی سرمایه گذار كاملا محرز است و نام شركت، برندی برای سرمایه گذاری موفق به حساب می آید اما زمانی كه افراد ناشناخته وارد عرصه سرمایه گذاری می شوند باید اهلیت مالی آنان مشخص شود تا در آینده گرفتار مشكل نشویم.
وی تصریح كرد: به صورت مثال سرمایه گذاری برای پالایشگاه 100 هزار بشكه ای كال ایمانی نمونه این سرمایه گذاری ها است كه بی نتیجه ماند.
مدیركل جذب و حمایت سرمایه گذاری استانداری خراسان شمالی تصریح كرد: باید توان مالی سرمایه گذار بررسی شود اما این اقدام ظرافت خاصی دارد و باید گونه ای عمل كرد سبب فرار سرمایه ها نشود.
7185/ 6042


1397/10/05
14:19:51
5.0 / 5
4400
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها