سرپرست استانداری قم:

صادركنندگان در چرخه اقتصادی نظام نقش محوری را برعهده دارند

صادركنندگان در چرخه اقتصادی نظام نقش محوری را برعهده دارند

به گزارش فی بگیر سرپرست استانداری قم اظهار داشت: صادركنندگان در چرخه اقتصادی نظام نقش محوری را برعهده دارند و پشتیبانی از آنان وظیفه تمام مسئولان دولتی است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایرنا، سید محمد رضا هاشمی روز پنجشنبه در همایش تجلیل از صادركنندگان برتر قم در سالن همایش های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی این استان، اضافه كرد: در هرجایی كه مردم حضور پیدا كردند موفقیت برای نظام اسلامی حاصل شده است و امروز هم در عرصه اقتصاد، این بخش خصوصی و مردم هستند كه با كوشش برای افزایش تولید و اشتغال، توطئه دشمن را خنثی می كنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موقعیت مناسب قم برای فعالیت های اقتصادی اظهار داشت: امروز یكی از توفیقات در قم وجود بیشتر از 2هزار و 300 واحد صنعتی با تولید اشتغال برای 53 هزار تن است.
وی بیان كرد: همینطور در حوزه صادرات این استان مسیر رشد خوبی را طی می كند و تابحال بیشتر از 60 درصد برنامه قم برای صادرات بیشتر از 250 میلیون دلار صادرات امسال به كشورهای منطقه همچون عراق و افغانستان و سایر كشورهای جهان، محقق شده است.
هاشمی اظهار داشت: استان قم در كنار زیارتی بودن از مزایای اقتصادی فراوانی همچون نزدیكی به مهمترین بازارهای مصرف كشور، وجود منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان و شهرك های صنعتی مختلف و همینطور وجود 35 واحد دانشگاهی برخوردار می باشد كه می تواند آینده صنعت این منطقه از كشور را درخشان كند.
وی اضافه كرد: در قم سالانه سه هزار و 500 رساله دانشجویی تهیه می گردد كه اگر این پژوهش ها در حوزه كمك به دانش صنعتی استان صورت گیرد، حمایت خوبی از صنعتگران صورت خواهد گرفت.
وی با اشاره به این كه سیاست دولت تثبیت اشتغال و تولید سرمایه گذاری جدید است، اظهار داشت: مسئولان دولت در كنار سرمایه گذاران هستند و از آنان با تمام وجود حمایت می كنند، البته در این زمینه حفظ واحدهای صنعتی موجود هم از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.
سرپرست استانداری قم اظهار داشت: قم بزرگترین مركز نشر كشور است و سالانه از 25 میلیون زائر ایرانی و خارجی استقبال می كند كه باید از این ظرفیت ها برای فعال كردن بیشتر اقتصاد استان، بهره برد.
وی با اشاره به اهمیت مبحث اشتغال در كاهش صدمه های اجتماعی استان، اضافه كرد: اگر می خواهیم صدمه های اجتماعی را كاهش دهیم، باید اشتغال تولید شود و این مساله هم نیازمند سرمایه گذاری در امر تولید است.
وی با بیان این كه باید از قانون برای كمك به مردم و بخش خصوصی استفاده شود، اظهار داشت: ضرورتی ندارد سرمایه گذار یك ماه درگیر دریافت مجوزهای لازم باشد.
هاشمی اظهار داشت: قم به غیر از ظرفیت های فرهنگی و اقتصاد وابسته به آن، در زمینه مواد معدنی، فرش، صنایع تبدیلی، صنایع شیمیایی و سایر محصولات جایگاه مهمی در صنعت كشور دارد.
وی بیان كرد: هیچ كدام از واحدهای صنعتی ما نباید به علت بدهی به نهادهای دولتی تعطیل شوند و در این زمینه تسهیلات مناسب به سرمایه گذاران بدون توجه به سوابق مالی آنان توسط سامانه بهین یاب، پرداخت می گردد.
هاشمی همینطور با اشاره به سیاست دولت برای تنش زدایی با همسایگان و استفاده از فرصت تجارت با آنان، اظهار داشت: در همین زمینه اقدامات مطلوبی برای كاهش وابستگی اقتصادی به فروش نفت و مردمی كردن آن انجام شده است.
همایش تجلیل از صادركنندگان برتر استان قم با حضور محمدرضا مودودی معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران و شماری دیگر از مسئولان در سالن همایش های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی برگزار گردید و در آن از 16 صادركننده برگزیده استان تجلیل به عمل آمد.
7405/ 6133/


1397/09/08
17:10:33
5.0 / 5
4468
تگهای خبر: اقتصاد , پرداخت , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها