بورس میزبان رشد قیمت سهام دارویی و شیمیایی

بورس میزبان رشد قیمت سهام دارویی و شیمیایی

فی بگیر: فعالان بازار سرمایه امروز شاهد رشد آرام قیمت ها در تعدادی از نمادها در گروه محصولات شیمیایی بودند. این نمادها در كنار برخی نمادهای فلزی به رشد شاخص های بازار سهام كمك كردند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، امروز شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران، ۷۳۶ واحد افزایش یافت و به رقم ۱۶۷ هزار و ۱۹۹ واحدی رسید. هم چنین شاخص كل هم وزن با ۴۰ واحد رشد به رقم ۲۷ هزار و ۴۹۹ واحدی افزایش یافت.

شاخص آزاد شناور باز با ۶۱۳ واحد افزایش تا رقم ۱۷۸ هزار و ۷۶۳ واحدی رشد كرد و شاخص بازار اول و بازار دوم تا رقم ۴۵۳ و ۱۸۹۹ واحد افزایش پیدا كرد. در عین حال كه امروز شاخص های بازار سرمایه رو به رشد بودند، پتروشیمی جم، پتروشیمی خارك و بانك ملت هر یك به ترتیب ۱۴۴، ۴۸ و ۳۲ واحد تاثیر كاهنده روی شاخص های بازار داشتند اما در مقابل صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پتروشیمی پارس و فولاد مباركه اصفهان به ترتیب با ۱۲۲، ۱۰۹ و ۹۰ واحد تاثیر افزاینده اهتمام كردند روند افزایشی شاخص كل را تندتر كنند.

امروز در گروه مواد و محصولات دارویی روند قیمت ها اكثرا افزایشی بود و در بعضی از نمادها همچون لابراتور داروسازی دكتر امینی كه در بازار دوم بورس مورد دادوستد قرار می گیرد، شاهد پنج درصد افزایش قیمت بودیم. در عین حال این نماد به سبب برگزاری مجمع عمومی فوق العاده به منظور تصمیمی درباره افزایش سرمایه متوقف گردید.

در گروه محصولات شیمیایی باز امروز روند قیمت ها افزایشی بود، هرچند كه در نماد پتروشیمی خارك كه تاثیر كاهشی روی شاخص كل داشت، شاهد صف فروش بودیم. در عین حال خودرویی ها امروز عموما با كاهش قیمت نه چندان زیادی مواجه گشتند. در این گروه ۷۷۷ میلیون سهم به ارزش ۲۶۱ میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت.

در گروه فلزات اساسی باز امروز در بعضی از نمادها شاهد افت فزاینده قیمت بودند اما در طرف مقابل نمادهایی همچون نورد آلومینیوم، مس شهید باهنر و صنایع فولاد آلیاژ یزد با رشد بیشتر از سه درصد مواجه گشتند.

ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۴۹۰ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن ۱.۲ میلیارد سهم و اوراق مالی است. تعدادی از معاملات این بازار به رقم ۱۲۴ هزار و ۸۸ نوبت رسید. آیفكس باز با ۱۵ واحد رشد به تراز ۱۸۱۶ واحدی دست یافت و ارزش معاملات این بازار به رقم ۴۰۲ میلیارد تومان رسید. هم چنین حجم معاملات عدد ۵۸۹ میلیون سهم و اوراق مالی را رد كرد.
1397/09/06
19:25:35
5.0 / 5
4448
تگهای خبر: سرمایه , سهام , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها