در نشست مشترك دكتر طیبی و مهندس حجتی مطرح شد

ارائه بسته كامل گسترش همكاری ها بین جهاددانشگاهی و وزارت جهادكشاورزی

ارائه بسته كامل گسترش همكاری ها بین جهاددانشگاهی و وزارت جهادكشاورزی

فی بگیر: نشست مشترك بررسی زمینه های همكاری مشترك بین دكتر طیبی رییس جهاددانشگاهی و مدیران این نهاد با مهندس محمود حجتی وزیر جهادكشاورزی و مسئولان این وزارت خانه برگزار گردید.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، دكتر حمیدرضا طیبی در این نشست مشترك كه امروز ظهر (پنج آذرماه) در ساختمان وزارت جهادكشاورزی برگزار شد، اظهار داشت: ما در جهاددانشگاهی یك از ماموریت های خودرا تولید فناوری های مورد نیاز كشور می دانیم كه بخشی از این فعالیت ها در حوزه كشاورزی است.
وی افزود: انتظار ما این است كه هم این دستاوردهای فناورانه مورد استفاده وسیع در سطح ملی و حتی بین المللی قرار بگیرد و هم ماموریت های جدید به این نهاد واگذار شود.
رییس جهاددانشگاهی افزود: طرح های ما در این نهاد علاوه بر جنبه محكم علمی، قابلیت تجاری سازی و كاربردی را باز دارا است و ما آماده پذیرش ماموریت به صورت حرفه ای و قراردادی هستیم.
مهندس حجتی باز در این نشست با اشاره به نگاه خوش بینانه فراوان نسبت به جهاددانشگاهی بیان كرد: باید نقاط اتصال بین این نهاد و وزارت جهادكشاورزی شناسایی شود و اتصال مستقیم، هماهنگ و مستمر بین ما به وجود بیاید.
وی با اشاره به مشكلات فراوان در آفت كش ها و سموم كشاورزی، اظهار نمود: بعنوان مثال، كشاورزان ما در مبارزه با "كرم خراط"، سختی های فراوانی متحمل شده اند و در این زمینه نیاز به همكاری با جهاددانشگاهی داریم.
حجتی افزود: جهاددانشگاهی می تواند در زمینه تولید تور و لوله در بحث پرورش ماهی در قفس و تعیین استاندارد برای آن، عهده دار مسوولیت شود.
وی ادامه داد: ظرفیت خالی در تولید پرورش قارچ باز از دیگر زمینه های همكاری ما می تواند باشد.
وزیر جهادكشاورزی با عنایت به بازار رو به رشد و تولید وسیع بذر هیبریدی در كشور اظهار داشت: در این زمینه واردات زیادی انجام می دهیم و این عرصه برای جهاددانشگاهی كار فراوان می طلبد.
حجتی افزود: در گیاهان دارویی و فرآوری آن، بازاریابی رنگ های خوراكی و تغذیه و تالیف دام باز آماده ی همكاری با جهاددانشگاهی هستیم.
طبق اعلام روابط عمومی جهاددانشگاهی در این نشست، دكتر پورعابدی (معاون پژوهش و فناوری)، دكتر نصر اصفهانی (رییس پژوهشكده زیست فناوری پژوهشگاه رویان در اصفهان)، دكتر شیرازی(مدیر مركز بیوتكنولوژی تولیدمثل پژوهشگاه ابن سینا)، دكتر رضازاده (رییس پژوهشكده گیاهان دارویی)، دكتر حسینی (معاون آموزشی پژوهشی پژوهشكده علوم و فناوری مواد غذایی خراسان رضوی)، دكتر جانپور از پژوهشكده زیست فناوری، دكتر ورسه ای (رییس جهاددانشگاهی امیركبیر)، دكتر طباطبایی (رییس جهاددانشگاهی تهران)، مهندس اصغری (رییس پژوهشكده فناوری اطلاعات و ارتباطات از جهاددانشگاهی) به بیان نكاتی در زمینه امور مربوط به كشاورزی مانند اصلاح نژاد دام های سبك و داروهای دامی، اصلاح نژاد دام های سنگین، اهلی سازی، تكثیر و عصاره گیری گیاهان دارویی، تولید رنگ های خوراكی طبیعی و تولید زرشك، زعفران، عناب و قارچ های برنجی، دانش تولید تور پرورش ماهی در قفس، آفت كش ها و سموم و كشاورزی هوشمند پرداختند.

1397/09/05
21:02:31
5.0 / 5
4592
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها