بسته حمایتی هنوز شفاف نیست

۲۰۰ هزار تومان به حساب چه كسانی واریز شد؟

۲۰۰ هزار تومان به حساب چه كسانی واریز شد؟

فی بگیر: اجرای بسته حمایتی دولت از اقشار كم درآمد شروع شده اما همچنان برخی ابهامات آن پابرجاست؛ بتازگی و با واریز حقوق، رقم حدود ۲۰۰ هزار تومانی به حساب برخی اقشار واریز شده و بخشی دیگر از مشمولان، این مبلغ را دریافت نكرده اند.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، با عنایت به شرایط خاص اقتصادی موجود، دولت طرح پشتیبانی از اقشار كم درآمد را در دستور كار قرار داد و در آبان ماه مصوب شد بسته ای نقدی و كالایی در اختیار بخشی از جامعه كه ظاهرا بیشتر از نیمی از جمعیت را پوشش می دهند، قرار گیرد.

درباره جزئیات بسته حمایتی، اطلاع رسانی دقیقی تابحال انجام نشده ولی كلیت آنچه در اظهارات مسئولان وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی دیده شده، نشان داده است كه مرحله اول این طرح شامل مددجویان و مشمولان كمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی است؛ به صورتی كه به ازای هر خانوار و با عنایت به بعد آن از ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان، كارت یارانه سرپرست خانوار شارژ خواهد شد و می توانند با بازگشت به فروشگاه های طرف قرارداد طرح، مبادرت به خرید اقلام متنوع مواد غذایی مورد نیاز خود كنند.

گروه دوم كاركنان هستند و طبق مصوبه دولت، سازمان برنامه و بودجه مجاز شد برای كاركنان رسمی و پیمانی كشوری و لشكری، كاركنان قراردادی و شركتی و مستمری بگیران صندوق های بازنشستگی، لشكری و حمایت و بازنشستگی كاركنان فولاد و سایر صندوق ها كه مجموع پرداختی ماهانه آنها به كمتر از سه میلیون تومان می رسد، كمك جبرانی از راه حساب های بانكی در رابطه با حقوق و دستمزد آنها واریز نماید.

در حالی نحوه پرداخت نقدی و حقوقی از مهم ترین ابهامات این بسته به حساب می آید كه تابحال به صورت شفاف از طرف سازمان برنامه و بودجه بعنوان محل اصلی تامین منابع مالی طرح بسته حمایتی و البته محل پرداخت ماهانه حقوق كاركنان در بخش های دیگر اطلاعاتی در مورد نحوه پرداخت های نقدی منتشر نشده و معین نمی باشد كه به چه نحوی انجام میگردد.

فقط اخیرا شریعتمداری - وزیرتعاون، كار و رفاه اجتماعی - مبلغ پرداختی به كارمندان دولت را ۲۰۰ هزار تومان اعلام نموده و گفته افرادی كه كمتر از سه میلیون تومان حقوق دریافت می كنند، مشمول این بسته می شوند.

اخیرا واریز حقوق در بخش های مختلف انجام شده است و البته هستند گروه هایی كه هنوز حقوق آبان ماه را دریافت نكرده اند و در این بین برای برخی رقم ۲۰۰ هزار تومان به همراه حقوق واریز شده است؛ به گونه ای كه بازنشستگان و مستمری بگیران همچون حقوق بگیرانی هستند كه برای گروه هایی از آنها این مبلغ پرداخت شده و در میان همین دو بخش هم هستند برخی مشاغل كه دریافتی نداشته اند.

همچنین در مورد كارمندان هم كه جزوی از گروه های مشخص شده در مصوبه دولت برای دریافت جبرانی هستند، ظاهرا پرداختی انجام نشده و پرس وجو از برخی كاركنانی كه مشمول می شوند نشانی از دریافت مبلغ جبرانی همراه حقوق ندارد.

اما اینكه آیا تمامی كاركنان در بخش های دولتی و سازمان هایی كه به نحوی از بودجه دولتی استفاده می نمایند و كمتر از سه میلیون تومان درآمد دارند، مشمول دریافت جبرانی می شوند یا خیر؟ یا اینكه این پرداخت تا چه زمانی و در چند ماه انجام می شود؟ به همراه سایر ابهامات در مورد پرداختی به كاركنان در بسته حمایتی بی پاسخ مانده اند و مسئولان مربوطه جزئیات آنرا اعلام نكرده اند.
1397/08/29
15:02:37
5.0 / 5
5158
تگهای خبر: اقتصاد , پرداخت , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها