رهاسازی آب از سد مهاباد به دریاچه ارومیه شروع شد

رهاسازی آب از سد مهاباد به دریاچه ارومیه شروع شد

فی بگیر: مهاباد- رییس اداره امور آب مهاباد اظهار داشت: رهاسازی آب از سد مهاباد با هدف احیای دریاچه ارومیه به سمت این دریاچه شروع شد.


رضا جهینی روز شنبه در حاشیه رهاسازی آب سد مهاباد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: این رهاسازی از امروز و طبق مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه و به صورت همزمان از سه سد شهرچایی ارومیه، زولای سلماس و سد مهاباد انجام می گردد.
وی افزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده در مدت 20 روز، 28 میلیون مترمكعب آب از سد مهاباد به سمت دریاچه ارومیه رها می گردد.
وی با اشاره به اینكه سال قبل هم 12 میلیون مترمكعب آب از سد مهاباد به سمت دریاچه ارومیه رها شده بود، تصریح كرد: رهاسازی آب از سد مهاباد با حجم 20 مترمكعب در ثانیه صورت می گیرد و میزان تولید برق در نیروگاه سد سه مگاوات در ساعت است.
رییس اداره امور آب مهاباد اظهار داشت: الان 81.48 میلیون متر مكعب آب در پشت سد مهاباد ذخیره شده است كه این مقدار در سال قبل 66.63 میلیون مترمكعب بود.
وی افزود: همینطور میزان تراز دریاچه سد مهاباد یك هزار و 344.78 متر است كه سال قبل این مقدار یك هزار و 342 متر بود.
به گزارش فی بگیر به نقل از ایرنا، سد مهاباد دارای 197 میلیون مترمكعب ظرفیت اسمی و 172 میلیون مترمكعب ظرفیت مفید می باشد كه علاوه بر تامین آب شرب شهر، بیشتر از 12 هزار هكتار از اراضی كشاورزی این شهرستان را هم زیر پوشش قرار می دهد.
سد مهاباد كه در ضلع غربی این شهر راه اندازی شده، تنها یك كیلومتر با شهر فاصله دارد و به همین لحاظ نزدیكترین سد به مناطق مسكونی در جهان به شمار می آید.
3020/6185/2093


1397/08/26
18:06:15
5.0 / 5
5013
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها