29 كارآفرین برتر در خراسان رضوی عرضه شدند

29 كارآفرین برتر در خراسان رضوی عرضه شدند

فی بگیر: مشهد- معاون اشتغال و كارآفرینی اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی اظهار داشت: امسال 29 كارآفرین برتر در حوزه های كشاورزی، خدمات و صنعت استان عرضه شدند كه در هفته كارآفرینی طی مراسمی از آنان تجلیل می گردد.


محمد امین بابایی روز سه شنبه در نشست خبری پیرامون هفته كارآفرینی اضافه كرد: كارآفرینان برتر شامل سه نفر در حوزه كشاورزی، پنج نفر در حوزه خدمات و 21 نفر در حوزه صنعت هستند.
وی تصریح كرد: این افراد از شهریور ماه سال گذشته تابحال و از بین 194 نفر بعد از چهار مرحله داوری، انتخاب شدند.
وی اظهار داشت: از بین كارآفرینان برتر استانی، 9 نفر برای انتخاب كارآفرین برتر در سطح ملی به وزارتخانه ارائه شد كه یك نفر بعنوان كارآفرین برتر ملی از خراسان رضوی انتخاب گردید.
بابایی اضافه كرد: به منظور گرامیداشت هفته كارآفرینی كه از 21 تا 27 آبان ماه تعیین شده است، 50 برنامه اجرایی و عملیاتی در استان در نظر گرفته شده كه مهمترین آنها تجلیل از كارآفرینان برتر است.
وی تصریح كرد: برای تجاری سازی ایده ها هم تابحال 17 مركز مشاوره خدمات كارآفرینی در استان بوجود آمده است كه هفت مركز از این تعداد امسال افتتاح شد.
وی اظهار داشت: این مراكز بستر ورود متقاضیان به بازار كار را تسهیل نموده و مشاوره لازم را به آنان عرضه می دهند.
بابایی اضافه كرد: برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز كارآفرینان، 70 مركز كاریابی در استان فعال شده كه عرضه مشاوره به كارآفرینان را در این زمینه بر عهده دارد.
وی با اشاره به فعالیت استارت آپ ها در عرصه كارآفرینی تصریح كرد: امسال 2 مركز شتاب دهند فضای كسب و كار در استان به وجود آمد، همینطور اقداماتی همچون تهیه طرح تشكیل شورای راهبری كارآفرینی دانشگاه های استان، برگزاری پنج نشست هم اندیشی مراكز مشاوره كارآفرینی، نشست های تخصصی با دانشگاه های استان در بخشهای مختلف انجام شد.
وی تهیه طرح بوستان كارآفرینی و عرضه به شهرداری مشهد برای اجرا، برگزاری كمپ كارآفرینی برای نوجوانان طی یك دوره 2 ساله، شناسایی اكوسیستم كارآفرینی استان، تشكیل بانك اطلاعاتی سمن های كارآفرینی در استان و شناسایی 12 سمن در این زمینه را از دیگر اقدامات امسال برشمرد.
رئیس انجمن مراكز مشاوره كارآفرینی خراسان رضوی هم در این نشست اظهار داشت: این انجمن متشكل از 17 مركز مشاوره كارآفرینی است كه از این تعداد 13 مركز در مشهد و چهار مركز در شهرستان های تربت حیدریه، نیشابور و گناباد قرار دارد.
محمد مشعوف اضافه كرد: 15 وظیفه برای مراكز مشاوره در حوزه های مختلف تعیین شده كه طی بررسی های به عمل آمده بیشتر از 60 درصد مشاوره های عرضه شده امسال توسط این مراكز اثربخش بوده است.
وی با اشاره به كاهش ماندگاری كسب و كار در حوزه اصناف تصریح كرد: میانگین ماندگاری واحدهای صنفی در مشهد در سالهای گذشته 6 ماه بود كه امسال به چهار ماه رسیده است.
دبیر كانون انجمن های صنفی كاریابی و مشاوره شغلی خراسان رضوی هم در این نشست اظهار داشت: 70 موسسه كاریابی و مشاوره شغلی در استان فعال است كه همه افراد جوینده كار می توانند به این مراكز رجوع كنند.
ناصر مقدم اضافه كرد: به مناسبت هفته كارآفرینی، دفاتر كاریابی به جویندگان كار در استان مشاوره مجانی عرضه می دهند.
وی تصریح كرد: در 6 ماه نخست امسال چهار هزار و 593 نفر از جویندگان كار كه به موسسات كاریابی مراجعه نموده بودند، جذب بازار كار شدند.
7489 / 6053


1397/08/22
21:35:51
5.0 / 5
4397
تگهای خبر: خدمات , سیستم , صنعت , كسب و كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها