معاون جهاد دانشگاهی كشور:

طرح جامع هدایت شغلی از بهمن ماه اجرایی می گردد

طرح جامع هدایت شغلی از بهمن ماه اجرایی می گردد

فی بگیر: مشهد- معاون آموزشی جهاد دانشگاهی اظهار داشت: طرح جامع هدایت شغلی با كارفرمایی سازمان برنامه و بودجه از بهمن ماه امسال در 6 دانشگاه كشور به صورت آزمایشی اجرا می گردد.


دكتر محمد صادق بیجندی عصر یكشنبه در حاشیه افتتاح مركز مشاوره و فضای كار اشتراكی و شتاب دهنده سرای آسان ایرانی ها در مشهد طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: دانشگاههای فردوسی مشهد، علامه طباطبایی، علوم پزشكی شهید بهشتی، تهران و شیراز همچون دانشگاه هایی است كه مقدمات اجرای این طرح در آنها فراهم می گردد.
وی تصریح كرد: در مرحله نخست، طرح نظام جامع هدایت شغلی در دوره كارشناسی اجرا می گردد و طی آن از ابتدای ورود دانشجو به دانشگاه برای وی پرونده شغلی تشكیل می گردد و تستهای شخصیتی، ظرفیت و توانمندی از او گرفته می گردد.
وی اظهار داشت: در طول چهار سال تحصیل دانشجو هم دوره های كارآموزی و كارورزی برای وی گذاشته می گردد.
بیجندی اضافه كرد: بازبینی رشته ها و سرفصلهای دروس از دیگر طرح هایی است كه كارفرمای آن هم سازمان برنامه و بودجه است.
وی تصریح كرد: خیلی از رشته ها و سرفصلهایی كه تدریس می گردد به روز و مطابق با نیاز بازار كار نیست كه در اجرای این طرح تغییراتی متناسب با بازار كار و زمان در سرفصلها تولید می گردد.
وی اظهار داشت: این طرح از اردیبهشت سال گذشته شروع شده و الان مراحل پایانی خویش را می گذراند.
رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی اضافه كرد: طرح پیاده سازی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی هم با همكاری وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی از 15 مهر ماه سال گذشته شروع شده كه به خاطر نوع برنامه ریزی و اجرا همچون طرحهای موفق است.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون 9 استان برای اجرای آزمایشی این طرح انتخاب شده اند تصریح كرد: خراسان رضوی هم جزو این استانهاست كه بر مبنای آن ظرفیت و توانمندی هر استان مطالعه و شناسایی می گردد و پس از مشاوره و آموزش افراد با معرفی آنان به بازار كار برای آنها اشتغال تولید می گردد.
وی اظهار داشت: به دنبال تولید اشتغال پایدار با استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد، بخش خصوصی و دستگاههای اجرایی هستیم.
بیجندی اضافه كرد: هم اكنون از تعهد تولید اشتغال برای 20 هزار نفر در طرح پیاده سازی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی سه هزار نفر مراحل مختلف مشاوره و آموزش را گذرانده و به بازار كار معرفی شده اند.
در این مراسم مركز مشاوره و فضای كار اشتراكی و شتاب دهنده سرای آسان ایرانی ها با حضور معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی و جمعی از مسئولان خراسان رضوی در مشهد افتتاح شد.
7507 / 6053


1397/07/15
23:23:41
5.0 / 5
4486
تگهای خبر: توسعه , تولید , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها