اسماعیلی: اعطای تسهیلات به بنگاه های جدیدالتاسیس ضروری می باشد

اسماعیلی: اعطای تسهیلات به بنگاه های جدیدالتاسیس ضروری می باشد

فی بگیر: نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت اعطای تسهیلات به بنگاه های جدیدالتاسیس تاكید نمود.


علی اسماعیلی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به وضعیت كنونی اقتصاد كشور، اولین پیشنهاد نمایندگان مجلس به دولت را، تغییر تیم اقتصادی عنوان و اظهار نمود: این تیم دولت با یكدیگر هماهنگی های لازم را ندارند و مردم و نمایندگان آنها خواهان تغییر در آن برای بررسی و رفع مسائل و مشكلات كشور هستند.
وی با اشاره به اینكه اكنون در اقتصاد مقاومتی به سر می بریم و در حال جنگ اقتصادی هستیم، اظهار نمود: انتظار نمایندگان از دولت و مجموعه افرادی كه فعالیت اقتصادی را دنبال می كنند، كار جهادی و ایثارگرانه است نه اینكه به صورت ادرای و بروكراسی كار مردم را انجام دهند.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس در ادامه خاطرنشان كرد: اگر دولت به نظرات نمایندگان مجلس توجه نكند، در مقابل، نمایندگان قانون خویش را كه استضاح و پرسش است دنبال می كنند كه دو استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر راه و شهرسازی در دستور كار قرار دارد.

نماینده مجلس با اشاره به اعطای تسهیلات كم بهره به تولید كنندگان برای رونق فعالیت های شان، اضافه كرد: 1.5 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی تسهیلات كم بهره به بانك های عامل داده شد و مكلف شدند در جهت تولید قرار دهند كه تابحال بخشی از آن پرداخت گردید و بخشی دیگر در حال آماده سازی است كه پرداخت گردد.

اسماعیلی با اشاره به اینكه اگر تسهیلات كم بهره در سه بخش كشاورزی، گردشگری و صنعتی در راه بنگاه های اقتصادی جدید التاسیس قرار گیرد، اشتغال تولید می شود، اظهار نمود: تزریق تسهیلات به بنگاه هایی كه در حال كار هستند اگر با همان اشتغال و سطح تولید بماند، وضعیت تغییری نمی كند كه تا به امروز بر مبنای بررسی های صورت گرفته اهدافی كه در جهت آن قانون تصویب گردید و مجلس مدنظرش بود محقق نشد و خواسته نمایندگان از دستگاه های اجرایی در اختیار نهادن تسهیلات به صورت واقعی به این سه بخش است.

وی با اشاره به سفری كه به تازگی به همراه لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و حدود شش نفر از نمایندگان مجلس به ولگوگراد و بلاروس داشتند، دریای خزر را فرصت بسیار مناسبی برای رونق اقتصادی كشور دانست و اظهار داشت: توافقات اولیه در بخش كشاورزی و واردات كالای مورد نیاز كشور مانند ذرت، جو، سویا و گوشت و همینطور صادراتی چون پرتقال و كیوی و غیره در این سفر صورت گرفت.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی در انتها یادآورشد: بر مبنای توافقات صورت گرفته در خصوص وارد كردن مواد اولیه از بخش های شرقی كشور با عنایت به اینكه در وارد كردن مواد اولیه با غرب و آمریكا مشكلاتی وجود دارد، به آرامی به سمت بهبود ارتباطات پیش می رویم كه با سطح روابط قوی تر و بهتر امیدواریم كه سبب تحكیم اقتصادی و رونق اقتصادی كشور شود.


1397/06/31
13:40:32
5.0 / 5
5086
تگهای خبر: اقتصاد , پرداخت , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها