شمخانی: هر اقدام خصمانه را پاسخ 10 برابری می دهیم، قادریم اقتصادمان را قدرتمند سازیم

شمخانی: هر اقدام خصمانه را پاسخ 10 برابری می دهیم، قادریم اقتصادمان را قدرتمند سازیم

فی بگیر: علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی بامداد امروز در نشست مشترك با مدیران ارشد خودروسازی و شركتهای اصلی قطعه سازی و انجمن های صنفی این صنعت، فرصتهای پیش رو وراهكارهای مقابله با چالش های فعلی و آتی صنعت خودروسازی را مورد بررسی قرار داد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، شمخانی با گرامیداشت ایام عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) مبانی اعتقادی، فرهنگی و ارزشی مردم ایران را منبعث از پیام عاشورا و ارزش هایی چون شجاعت، ایثار، جوانمردی و همت عنوان نمود و تصریح كرد: این ملت هیچ گاه در برابر ظلم، بی عدالتی و تحقیر سر فرود نخواهد آورد و ذلت و خواری را به دشمنان و بدخواهانش تحمیل خواهد نمود.
نماینده مقام معظم رهبری با تاكید بر لزوم پیگیری راهبرد مایوس سازی آمریكا از بدعهدی و اعمال تحریم های غیر قانونی ضد ملت ایران اظهار داشت: مجموعه بخش های سیاسی، دفاعی، اجتماعی و اقتصادی كشور متناسب با این راهبرد می بایست توانمندی های بالقوه و بالفعل خویش را ارتقا دهند.
نماینده مقام معظم رهبری اضافه كرد: دوران بزن در رو در عرصه جهانی آخر یافته و هر اقدام خصمانه ضد كشور را در هر عرصه ای پاسخ ده برابر می دهیم.
شمخانی اظهار داشت: پاسخ موشكی اخیر به اقدامات ناامن ساز یك گروهك تروریستی در منطقه اقلیم كردستان عراق نگاهی است كه در پاسخ به هرگونه تهدیدی اعمال خواهد شد.
وی هدف از اعمال تحریم ها را محدود كردن ابزارها و ظرفیت های قدرت ساز و اقتدار آفرین ملت ایران توصیف كرد و عنوان داشت: ما قادریم همانند عرصه امنیت و دفاع، اقتصاد خویش را هم مصون و قدرتمند سازیم.
وی اظهار داشت: مطابق اصل سوم سیاست های اقتصاد مقاومتی بایستی رشد بهره وری در اقتصاد با تقویت عوامل تولید، توانمندسازی نیروی كار و تقویتِ رقابت پذیری اقتصاد مورد توجه قرار گیرد و پیاده سازی این موارد در صنعت مهم خودروسازی یك اولویت است.
وی با اشاره به قرار گرفتن خودروسازی در حلقه اول تحریم های ظالمانه آمریكا به علت اهمیت قابل توجه این صنعتدو تاثیر گزاری آن بر اشتغال و كاهش درآمد صادراتی كشور اضافه كرد: دشمن در كنار جنگ اقتصادی به دنبال ضربه زدن به رضایت عمومی و تغییر ادراك اجتماعی در كشور است بنابراین خودروسازی یكی از خطوط مقدم مقابله با این جنگ به حساب می آید.
دبیر شورای عالی امنیت ملی افزایش كیفیت، بومی سازی و تولید تنوع در خودروسازی كشور در خلال سالهای بعد از جنگ تحمیلی و تبدیل شدن به سیزدهمین كشور در توان خودروسازی را نتیجه تلاش صنعتگران متعهد و مدیران و متخصصان با انگیزه دانست و تصریح كرد: باتوجه به دانش روز و پیشرفت خودروسازی در جهان بایستی با كار جهادی و پرشتاب خلأها و عقب ماندگی های موجود را هم مرتفع نمود.
امیر دریابان شمخانی اظهار داشت: وجود سازمان های مختلف برای پشتیبانی از مصرف كنندگان و كنترل كیفیت محصولات نشان داده است در كنار حمایت هایی كه از صنایع بایستی صورت گیرد، به حقوق مردم هم اهمیت داده می شود و خودروسازها موظف می باشند در راه كسب رضایت خریداران تلاش بیشتری انجام دهند.
شمخانی با قدردانی از تلاش موثر كاركنان و مدیران شركتهای خودروساز و قطعه سازان، تلاش آنها را جهاد در شرایط دشوار نبرد اقتصادی توصیف كرد.

پیش از این نشست، دبیر شورای عالی امنیت ملی و هیأت همراه از خطوط تولید ایران خودرو همچون سالن های پرس، بدنه سازی، موتورسازی، رنگ، مونتاژ و مركز طراحی و توسعه محصولات جدید ایران خودرو بازدید ورد و از نزدیك با دستاوردهای گروه صنعتی ایران خودرو و روند تولید در خطوط مختلف آشنا شدند.
درنشست نمایندگان و مدیران خودروسازی و قطعه سازی كشور با دبیر شورای عالی امنیت ملی شركت كنندگان، ضمن عرضه گزارشی از وضعیت تامین مواد اولیه، تولید قطعه و خودرو و برنامه های تدوین شده برای عبور از بحران ناشی از تحریم ها، راهكارهایی را برای تامین مالی از بازار سرمایه و توسعه روند تولید قطعه عنوان كردند.1397/06/19
14:37:34
5.0 / 5
5142
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها