44 طرح تعاونی در خراسان رضوی بهره برداری شد

44 طرح تعاونی در خراسان رضوی بهره برداری شد

فی بگیر: مشهد- مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی اظهار داشت: همزمان با هفته تعاون 44 طرح تعاونی در بخشهای تولیدی، توزیعی و خدماتی بخش تعاون این استان مورد بهره برداری قرار گرفته اند.


محمد سنجری روز چهارشنبه در سیزدهمین جشنواره تقدیر از تعاونیها برتر خراسان رضوی اضافه كرد: این تعداد تعاونی تازه تاسیس با سرمایه گذاری چهار هزار و 800 میلیارد ریال برای هفت هزار و 800 نفر در سطح استان اشتغال تولید كردند.
وی افزود: از این حیث خراسان رضوی رتبه نخست كشور را در سرمایه گذاری طرحهای تعاونی در هفته تعاون امسال به دست آورد.
مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی اظهار داشت: هم اینك هفت هزار تعاونی فعال با سه میلیون و 200 هزار عضو، سرمایه گذاری سه هزار و 513 میلیارد ریال و اشتغالزایی برای 115 هزار نفر در این استان فعالیت دارند. از این تعداد 49 درصد تولیدی، 44 درصد خدماتی و هفت درصد تعاونی توزیعی هستند.
وی اضافه كرد: سال گذشته تعاونیهای خراسان رضوی 92 میلیون دلار صادرات داشتند. همینطور در این مدت پنج هزار و 810 میلیارد ریال تسهیلات بانكی به 6شش هزار و 476 تعاونی در سطح استان پرداخت گردید.
سنجری افزود: از ابتدای امسال تابحال هم 394 تعاونی جدید در بخشهای مختلف در خراسان رضوی راه اندازی شده و برای هفت هزار و 117 نفر فرصت شغلی فراهم نموده اند.
وی همینطور اظهار داشت: تابحال دو هزار مرزنشین در خراسان رضوی در قالب تعاونی ساماندهی شده اند. همینطور 30 هزار ساعت آموزش طی یك سال اخیر به اعضای تعاونیها در سطح استان عرضه شده است. امسال هزار و 900 تعاونی هم از خراسان رضوی برای حضور در جشنواره ملی و استانی 'معرفی تعاونیهای برتر' ثبت نام كردند كه از این تعداد هشت تعاونی امتیاز لازم را در 25 گرایش بدست آورده و به جشنواره ملی راه یافتند.
مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی اضافه كرد: از هشت تعاونی مذكور در جشنواره ملی معرفی تعاونیهای برتر كه روز گذشته در تهران برگزار گردید چهار تعاونی معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند. همینطور از بین 120 تعاونی كه برای سیزدهمین جشنواره استانی قدردانی از تعاونیهای برتر خراسان رضوی امسال مورد ارزیابی قرار گرفتند 21 تعاونی انتخاب شدند.
رئیس اتاق تعاون خراسان رضوی هم در این مراسم اظهار داشت: مردمی كردن اقتصاد مولفه نخست اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی است. برای افزایش نقش مردم، كاهش نقش دولت در اقتصاد و رفع فقر باید تعاونیها توسعه یافته و تقویت شوند.
سیدحسین مجتبوی اضافه كرد: ساماندهی جوامع محلی با استفاده از تعاونیها میسر است و تعاونیهای تولیدی و توزیعی می توانند با سرمایه اندك مردم در محلات، فرآیند تولید را شتاب بخشند و مشكل اشتغال را حل كنند.
وی افزود: توزیع كالاهای اساسی با قیمت دقیق عرضه همچون نیازهای امروز است و در این میان تعاونیها مطمئن ترین و گسترده ترین شبكه توزیع به شمار می روند. هم اینك گرانی و توزیع كالا با قیمت واقعی مشكل مهم كشور است. بخش تعاون با برخورداری از گسترده ترین شبكه توزیع و مولفه جلب اطمینان مردم می تواند بهترین گزینه برای توزیع كالا باشد.
طی این جشنواره با حضور استاندار خراسان رضوی از تعاونیهای برتر استان تقدیر گردید. 11 تا 17 شهریور هفته تعاون نامگذاری شده است.
7489/1858


1397/06/14
14:24:29
5.0 / 5
5276
تگهای خبر: اقتصاد , پرداخت , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها