امیرحسن خانی: اشتغال با تزریق پول راه اندازی نمی گردد

امیرحسن خانی: اشتغال با تزریق پول راه اندازی نمی گردد

فی بگیر: نماینده فردوس و طبس اظهار داشت: اشتغال با تزریق پول راه اندازی نمی گردد، چون كه باید مركز پژوهش ها و كمیسیون ویژه پشتیبانی از تولید موانع اشتغال را احصاء و به مجلس ارائه نمایند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، محمدرضا امیرحسنخانی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز(یكشنبه) مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز در شرایط حساس و در جنگ اقتصادی با بزرگترین قدرت جهانی هستیم. علی رغم نیاز مبرم به وحدت و همدلی، شاهد فریاد نكات منفی و سیاه نمایی از جانب مسئولین هستیم. به جای امید، ناامیدی و به جای ذكر توانمندی ها و شایستگی ها دم از ناكامی و مشكلات می زنیم.
امیرحسن خانی افزود: متأسفانه امروز برای زیر سؤال بردن نظام مسابقه گذاشته ایم. در حالیكه با امكانات و فرصت هایی كه در كشور وجود دارد، می توانیم با اتحاد ملی و بسیج مردم خیلی از مشكلات را پشت سر بگذاریم.
نماینده طبس اضافه كرد: متأسفانه در دستگاه های نظارتی از مدیرانی بازخواست می نماییم كه كار می كنند و از مدیرانی كه فرصت سوزی می كنند كمتر سؤال كرده ایم. با همه ی محدودیت هایی كه وجود دارد ساختارهای نظارتی كمتر برای تسهیل امور شتاب دارند و كمتر برای حل مشكلات مردم عمل كرده اند و بیشتر بازدارنده و محدود كننده بوده اند.
امیرحسن خانی با اشاره به نقش پررنگ بانك ها در تولید اشتغال اظهار داشت: متاسفانه امروز روش سنتی پرداخت تسهیلات نمی تواند برطرف كننده بیكاری باشد. امروز مدیریت جدید بانك مركزی كه قبلا در صنعت بیمه ی كشور دارای سابقه خوبی بود، باید نسبت به تغییر شیوه پرداخت تسهیلات در اشتغال كشور برنامه ریزی كنند.
وی ادامه داد: علی رغم اینكه گزارشی از نحوه عملكرد ۱.۵ میلیارد دلاری تخصیص یافته جهت اشتغال پایگاه های روستایی به مجلس ارائه نشده است، به تازگی هم شاهد مصوبه ی یك میلیارد دلاری دیگری از صندق توسعه ملی به منظور اشتغال در جلسه هماهنگی اقتصادی سران سه قوه بوده ایم.
نماینده طبس خاطرنشان كرد: اشتغال با تزریق پول راه اندازی نمی گردد. چون كه باید مركز پژوهش ها و كمیسیون ویژه پشتیبانی از تولید، موانع اشتغال را احصاء و به مجلس عرضه كند.
نماینده طبس، بشرویه و سرایان در انتها به تعدادی از مشكلات جدی در مورد پروژه های ناتمام حوزه انتخابیه خود در سه مبحث حمل ونقل، آب و گردشگری اشاره نمود و خواهان پیگیری پروژه های معوقه شد.1397/06/11
14:53:04
5.0 / 5
5901
تگهای خبر: اقتصاد , پرداخت , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها