رئیس اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل همدان اعلام كرد

شركت های خودروسازی عامل التهاب بازار خودرو

شركت های خودروسازی عامل التهاب بازار خودرو

فی بگیر: رئیس اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل همدان با اشاره به اینكه قیمت خودرو به صورت لحظه ای در حال افزایش می باشد، اظهار داشت: با افزایش قیمت خودرو ركود بر بازار حاكم شده است.


اكبر دیزجیان در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: با مطرح شدن بحث تحریم ها، شركت های خودروسازی با تولید جو روانی و شایعات در بازار خودرو، این بازار را دچار التهاب می كنند.
وی با اشاره به اینكه شركت های خودروسازی سبب گرانی قیمت در بازار شده اند، خاطرنشان كرد: شركت های خودروسازی در بازار دلال دارند و حتی خود نمایندگی های فروش، خودرو را گران كردند به طوریكه ظرف 3 ماه اخیر قیمت خودرو با سرعت بالایی رشد كرده است.
دیزجیان با تاكید بر اینكه از شب عید تا كنون قیمت خودروی داخلی تا 2 برابر افزایش یافته است، تصریح كرد: از شب عید تا كنون قیمت خودروی داخلی تا 2 برابر افزایش یافته در صورتی كه تولیداتی كه مردم امروز می خرند تولید سال قبل و با دلار 4200 تومان بوده و از سویی هیچ آپشنی به خودروها اضافه نشده است.
وی با اشاره به دولتی بودن صنعت خودروسازی در ایران، افزود: خودروسازی در ایران دولتی است و چون مشاركت بین بخش خصوصی و دولتی است، نظارت ها كافی نبوده و ضرر آن به مردم می رسد.
رئیس اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل همدان با اشاره به اینكه خودروسازان از ناظران حساب نمی برند، خاطرنشان كرد: خودروسازی داخلی سیستم مسمومی است كه به جان مردم افتاده و دستگاه های نظارتی هیچ كاری از دستشان برنمی آید و كار عملیاتی انجام نمی دهند.
وی با اشاره به اینكه با افزایش قیمت خودرو افرادی برای خرید ثبت نام می كنند، بیان كرد: امروز هر كارمندی در بازار خودرو سرمایه گزاری نموده و همین سبب تولید این گرفتاری شده است چون كه خرید و فروش بین عرضه كننده و متقاضی واقعی نیست.
دیزجیان با تاكید بر اینكه ادامه روند افزایش قیمت خودرو سبب تولید ركود در بازار خودرو می شود، اضافه كرد: با افزایش قیمت توان خرید مصرف كننده پایین آمده و در نهایت ركود در بازار تولید می گردد همانگونه كه از سال 91 تا 96 ركود در بازار خودرو وجود داشت.
وی با اشاره به اینكه تا روند افزایش قیمت وجود داشته باشد بازار كاذبی تولید می شود، اظهار داشت: در سال 97 بازار خودرو جان تازه ای گرفته بود كه با افزایش قیمت ركود بر بازار حاكم شده است.
دیزجیان تصریح كرد: هم اكنون قیمت پراید صندوق دار به 40 میلیون تومان و پراید هاچ بك به 42 میلیون تومان رسیده و پژو پارسLX از 44 میلیون به 84 میلیون و پژو پارس TU5 و خودروی L90 به 85 میلیون تومان رسیده است.
رئیس اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل همدان عنوان كرد: خودروهای چینی همچون جك S5 كه در همدان متقاضی زیادی داشت، از 92 میلیون تومان به 210 میلیون تومان رسیده است.
یكی از فعالان بازار خودروی همدان هم در این رابطه به خبرنگار ایسنا اظهار داشت: قیمت خودرو گران شده و كسی تمایلی به خرید ندارد.
وی با اشاره به اینكه مصرف كننده واقعی توان خرید خودرو ندارد، خاطرنشان كرد: شركت های خودروسازی ثبت نام ندارند در صورتی كه انبارهای ایران خودرو و سایپا پر از ماشین است اما عرضه نمی كنند.
این فعال بازار خودرو با اشاره به اینكه نمایشگاه داران اتومبیل هم تمایلی به فروش ندارند، اظهار نمود: با عنایت به افزایش لحظه ای قیمت خودرو تمایلی به فروش ندارم چون كه با افزایش لحظه ای قیمت روبرو می باشیم و می خواهیم سود بیشتری ببریم.1397/06/07
14:36:55
5.0 / 5
5176
تگهای خبر: تولید , شركت , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها