لطفی: چرا دو سوم بودجه سالیانه كشور در كمیسیون تلفیق بررسی نمی شود؟

لطفی: چرا دو سوم بودجه سالیانه كشور در كمیسیون تلفیق بررسی نمی شود؟

فی بگیر: یك عضو كمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: اصلاحات واژه وحشتنك و غریبی نیست كه رعب آور باشد؛ اصلاحات بخشی انشقاق ناپذیر از اقدام انقلابی ملت ایران است. اصلاحات یعنی عرضه نظرات كارشناسی برای بهبود زندگی مردم و به رسمیت شناختن حقوق شهروندی كه منجر به پویایی اركان یك جامعه سالم می گردد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، حسن لطفی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز بیان كرد: دنیا باید بداند كه ما به انبیا و اولیا الهی و دین مبین اسلام كه دین آزادی و برابری است افتخار می نماییم. ما به تاریخ و تمدن كشورمان و رهبرمان و شهدایمان كه نماد استقلال كشور هستند افتخار می نماییم. ما به شعرا و دانشمندان خود افتخار می نماییم اما آمریكا به برقراری دموكراسی با توپ و تانك افتخار می كند كه آخرین شیوه آنها برای غارت مردم سایر كشورها است.
ایشان در ادامه بیان كرد: نشانه ها و آثار تمدن ایران از هندوستان تا یونان و رم در تمام موزه های جهان مركز ثقل تاریخ تمدن بشر به حساب می آید و بدون آنها تمدن و تاریخ بشری تعریف نشدنی است. بی تاریخ های جهان با دستانی خون آلود كشتار و قحطی را در غالب دموكراسی به مردم ستم دیده خاورمیانه هدیه می كنند.
نماینده مردم رزن در مجلس افزود: آنان كه ایران را حامی تروریسم می دانند بهتر است سر خویش را بالا كنند و شعر بنی آدم سعدی این شاعر بلندآوازه ایران را بر سردر سازمان ملل ببینند و در موزه های خود با تماشای آثار باستانی چند هزار ساله ایران، منشور كوروش و قوانین حقوق بشری اش را مطالعه كنند.
ایشان در ادامه اظهار نمود: شاید موقتا بمباران رسانه ای غرب مانع از تشعشع تمدن اسلامی شود اما به حول قوه الهی ماه ایران پشت ابر نخواهد ماند. آمریكا دشمن مردم ایران است و امروز آشكارا گرده گیر اقتصاد جهان شده است. فقر و بیكاری و فساد اداری و مالی و اختلاس های میلیاردی و گرانی و رانت خواری و صدمه های اجتماعی و قاچاق كالا و ارز فاصله طبقاتی مردم را به سطوح آورده است. نابسامانی های اخیر اقتصادی سفره كارگران و حقوق بگیران را كوچك تر كرده و برعكس سفره ثروتمندان رنگین تر شده و این شایسته نظام جمهورس اسلامی نیست.
لطفی تصریح كرد: شایسته نیست هیئت مدیره مجلس در چنین شرایطی دستورات غیر ضروری را در دستور كار مجلس قرار دهد بلكه باید هیئت دولت و مجلس ساماندهی وضعیت اقتصادی را در دستور كار قرار دهند و از پرداختن به امور غیر ضروری پرهیز كنند. تنها راه نجات كشور از بحران ها حفظ اتحاد و انسجام توام با اصلاحات است. اصلاحات واژه وحشتنك و غریبی نیست كه رعب آور باشد اصلاحات بخشی انشقاق ناپذیر از اقدام انقلابی ملت ایران است. اصلاحات یعنی عرضه نظرات كارشناسی برای بهبود زندگی مردم و به رسمیت شناختن حقوق شهروندی كه منجر به پویایی اركان یك جامعه سالم می گردد. طبق فرمایش مقام معظم رهبری اعلام نظر كارشناسی و دقیق مخالف با رای و نظر رهبری نیست.
ایشان در ادامه اظهار داشت: تعدد قوانین كه منجر به بی عدالتی شده نیاز به اصلاحات دارد. قوانینی پیچیده امور مالیاتی نیاز به اصلاحات دارد. قوانینی پیچیده بانكی و كار و تامین اجتماعی كه تولید و صنعت را فلج كرده است باید اصلاح گردد. سیستم ناكارآمد خودروسازی و جاده های كشور كه سالیانه ۱۶ هزار قربانی می گیرد و ۶۰ هزار نفر معلول تحویل جامعه بهزیستی می دهد باید اصلاح گردد.
لطفی اضافه كرد: نظام اداری و سیستم بانكی كه منجر به فساد شده است باید اصلاح شوند. چرا دو سوم بودجه سالیانه كشور كه در اختیار شركت های دولتی است در كمیسیون تلفیق بررسی نمی شود؟ این روش باید اصلاح گردد. به بودجه شركت های دولتی باید در كمیسیون تلفیق رسیدگی شود.
وی در انتها با خطاب قرار دادن وزیر جهاد كشاورزی و وزیر نیرو و وزیر آموزش پرورش خواستار رسیدگی به مشكلات كشاورزان، مسائل مربوط به حوزه آب های زیرزمینی و معیشت فرهنگیان شد.1397/05/29
14:59:49
5.0 / 5
4833
تگهای خبر: اقتصاد , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها