جدیدترین آمارها از انجام پروازهای حج، ۱۹ هزار حاجی اعزام شدند

جدیدترین آمارها از انجام پروازهای حج، ۱۹ هزار حاجی اعزام شدند

فی بگیر: شركت فرودگاه ها جدیدترین آمارها از پروازهای حج انجام شده تا آخر روز جمعه ۵ مرداد را اعلام نمود.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، طبق اطلاعات عرضه شده در طول روزهای گذشته مجموعا ۷۲ پرواز به مقصد فرودگاه های عربستان سعودی انجام شده كه نتیجه آن اعزام ۱۹ هزار حاجی ایرانی به سرزمین وحی بوده است.

در طول این مدت ۴۸ پرواز را شركت هواپیمایی ایران ایر انجام داده و ۲۴ پرواز هم از جانب شركت ایرلاین سعودی نهایی شده است. امسال تنها این دو ایرلاین پروازهای حجاج ایرانی را انجام می دهند و بر خلاف گذشته دیگر شركت ها در این فرایند حضور نخواهند داشت.

بر اساس جدیدترین آمارها در طول این مدت فرودگاه امام خمینی تهران با انجام ۲۶ پرواز فعال ترین فرودگاه ایران بوده و بعد از آن فرودگاه های اهواز با ۱۸، مشهد با ۱۳، زنجان با ۵، بوشهر و كرمان با ۴ و رشت با ۲ پرواز قرار گرفتند.

طبق برنامه ریزی های انجام شده، پروازهای رفت حجاج ایرانی تا ۲۴ مردادماه ادامه خواهد داشت. پروازهای بازگشت هم از سوم شهریور كلید خورده و تا روزهای پایانی این ماه ادامه پیدا می كند.

به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، ایران بعد از آنكه به علت فاجعه منا و بر هم خوردن روابط سیاسی اش با عربستان برای یك سال اعزام حاجیانش را متوقف كرده بود، بار دیگر از سال قبل حاجیان خویش را به سرزمین وحی فرستاده است هر چند كه هم اكنون پروازهای حج عمره متوقف شده اند.

با برنامه ریزی های صورت گرفته از دو سال قبل پروازهای حج از فرودگاه مهرآباد به صورت كامل به فرودگاه امام خمینی انتقال یافته اند.
1397/05/06
14:31:48
5.0 / 5
4885
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها