مشاركت واقفان در طرح های آبرسانی ضروری می باشد

مشاركت واقفان در طرح های آبرسانی ضروری می باشد

فی بگیر: مشهد- مدیر عامل شركت آب و فاضلاب خراسان رضوی اظهار داشت: مشاركت واقفان در اجرای طرح های آبرسانی و تامین آب ضروری می باشد.


حسین اسماعیلیان روز شنبه در مراسم انعقاد تفاهم نامه با اداره كل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی اضافه كرد: آب شرب مورد نیاز 73 شهر زیرپوشش آبفای این استان با یك میلیون و 800 هزار نفر جمعیت با هزینه گزاف و گاهی از مسیرهای دور تهیه می گردد.
وی با ابراز نگرانی از پایدار نبودن شرایط آب این استان تصریح كرد: پدیده 18 ساله خشكسالی و برداشت های بیش از اندازه از منابع آب زیرزمینی سبب بحران آب در خیلی از شهرهای استان شده است.
وی با اشاره به اینكه وقف آب شرب ریشه در فرهنگ غنی ایرانی - اسلامی دارد اظهار داشت: فرهنگ وقف آب در 2 حوزه كمیت و كیفیت آب قابل استفاده می باشد.
اسماعیلیان اضافه كرد: این شركت آمادگی دارد طرح های جداسازی آب شرب از غیر شرب و تولید ایستگاه های برداشت آب در شهرهای مواجه با 'لب شوری' را با نام واقف اجرا نماید.
وی تصریح كرد: طرح های آبرسانی بخصوص در حاشیه شهرها، بازچرخانی آب و طرح های استفاده از پساب فاضلاب از دیگر مواردی است كه می توان آنها را با همت واقفان اجرا كرد.
مدیر كل اداره اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی هم در این مراسم اظهار داشت: نخستین شبكه لوله كشی آب و آبرسانی در شهر مشهد با استفاده از وقف اجرا شده است.
حجت الاسلام محمد احمدزاده قناد اضافه كرد: این اداره كل در جهت معرفی پروژه های عام المنفعه حوزه آب شرب به افراد خیر و واقفان بعنوان یك عمل ثواب، تلاش خواهد نمود.
وی اظهارداشت: هم اكنون 2 هزار و 500 منبع آب همچون چاه، چشمه، قنات و حق آبه در این استان شناسایی و مستند سازی آن ها با همكاری شركت آب و فاضلاب، آب منطقه ای و جهاد كشاورزی استان شروع شده است كه منجر به افزایش تولید و جلوگیری از هدر رفت آب خواهد شد.
در این مراسم تفاهم نامه همكاری بین اداره كل اوقاف و امور خیریه و آبفای خراسان رضوی در جهت ترویج وقف به نیت تامین آب به امضا رسید.
بر اساس این تفاهم نامه یك یا چند پروژه عام المنفعه تامین آب شرب در این استان تعریف و با استفاده از اوراق یا گواهی وقف اجرا خواهد شد.
یك میلیون و 800 هزار نفر در 73 شهرستان خراسان رضوی به جز مشهد زیر پوشش شركت آب و فاضلاب هستند و 30 شهر این استان امسال در شرایط تنش آبی قرار دارند.
7505/ 6053


1397/04/30
20:21:55
5.0 / 5
4628
تگهای خبر: تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها