شل از مجنون خارج شد

شل از مجنون خارج شد

فی بگیر: شركت رویال داچ شل از میدان نفتی مجنون در جنوب عراق خارج شد و فعالیت های آن را به شركت دولتی نفت بصره تحویل داد.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، مقامات شركت های شل و نفت بصره روز چهارشنبه برای تكمیل فرایند خروج شل و واگذاری فعالیت ها دیدار كردند.

یك مقام نفتی عراقی بعد از این دیدار اظهار داشت: فرایند واگذاری آرام و بدون هیچ مشكلی انجام گرفت.

شل اعلام نموده است می خواهد به توسعه جوینت ونچرهای گازی خود در عراق متمركز شود. این شركت همینطور سهم خود در میدان كورنای غربی ۱ را به شركت ایتوچوی ژاپن فروخته است.

وزارت نفت عراق پنجم آوریل یك قرارداد دو ساله با شركت خدمات میدان نفتی آنتون و پتروفك، برای اداره میدان نفتی بزرگ مجنون امضا كرد.

تولید نفت خام این میدان هم اكنون حدود ۲۳۵ هزار بشكه در روز است و عراق می خواهد تولیدش را ظرف سه سال آینده به ۴۵۰ هزار بشكه در روز افزایش دهد.

یك مقام نفتی عراقی كه بخشی از تیم عملیاتی مجنون است، به رویترز، اظهار داشت: خروج شل هیچ تاثیری بر فعالیت های تولیدی نداشته است و ما می توانیم تولیدمان را بدون هیچ مانعی افزایش دهیم.

بر اساس گزارش رویترز، عراق كه دومین تولید كننده بزرگ عضو اوپك بعد از عربستان سعودی است، حدود ۴.۴ میلیون بشكه در روز نفت تولید می كند كه به علت پایبندی به توافق كاهش تولید اوپك، پایین ظرفیت این كشور است.
1397/04/07
13:43:12
5.0 / 5
5111
تگهای خبر: تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها