هشدار صدر اعظم آلمان به واشنگتن

آمریكا باید برای همیشه اروپا را از تعرفه فولاد معاف كند

آمریكا باید برای همیشه اروپا را از تعرفه فولاد معاف كند

فی بگیر: پكن - آنگلا مركل صدر اعظم آلمان در ادامه یازدهمین سفر رسمی خود به چین اظهار داشت كه آمریكا باید برای همیشه اتحادیه اروپا را از تعرفه های ناعادلانه فولاد معاف كند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایرنا مركل امروز جمعه در پكن در جمع خبرنگاران تصریح كرد معافیت های آمریكا برای اتحادیه اروپا در تعرفه های فولاد و آلومینیوم باید دایمی باشد.
وی گفت ما بدون هیچ واكنشی خواهان آن هستیم كه آمریكا این مورد را جدی قلمداد كرده و به صورت نامحدود این معافیت را برای اروپا لغو كند.
وی به صورت تلویحی اخطار داد كه اتحادیه اروپا می خواهد ارتباطات اقتصادی خوبی با آمریكا داشته باشد اما مساله لغو دایمی تعرفه های مذكور موضوعی بسیار با اهمیت است.
مركل اظهار داشت كه كمیسیون اروپا دست از مذاكرات و رایزنی ها برای رسیدن به این هدف بر نمی دارد و مشورت ها در حال انجام می باشد و در انتظار نتیجه هستیم.
وی در پاسخ به این سوال كه اروپا و آلمان چه موضعی در باره تعرفه های آمریكا بر آلومینیوم و فولاد دارند، گفت باید به صورت دایمی این تعرفه ها لغو شود.
همزمان 'گایو فونگ سخنگوی' وزارت بازرگانی چین اظهار داشت كه دو كشور درباره تجارت آزاد و مقابله با یكجانبه گرایی در حال رایزنی هستند و سفر مركل به چین اهمیت فراوانی دارد.
او افزود كه صدراعظم آلمان با یك هیات بزرگ تجاری همچون صاحبان 20 شركت بسیار بزرگ به چین سفر كرده است كه مجموع فروش آنها بیش از 644 میلیارد دلار است و این نشان از اهمیتی است كه دو كشور به روابط اقتصادی متقابل می دهند.
سفر صدر اعظم آلمان به چین مصادف با چهلمین سالگرد اجرای سیاست اصلاحات و درهای باز است.
مركل همراه هیات اقتصادیش از شهر 'شن جن' كه شهر پیشقدم در اجرای سیاست اصلاحات و درهای باز چین بود، دیدار خواهد نمود كه علامتی موثر از جانب آلمان در پشتیبانی از دور جدید اصلاحات و درهای باز چین را هم نشان داده است.
بر اساس تلاش رهبران دو كشور، پتانسیل های چین و آلمان در زمینه های دیجیتالی شدن، خودرو های انرژی نوین، هوش مصنوعی و خودران ها بسیار توسعه یافته و با فضای گسترده ای برای رشد روبرو است.
آساق**231**1904**


1397/03/04
14:24:03
5.0 / 5
4561
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها