رئیس سازمان ملی استاندارد:

نظام یكپارچه استاندارد سازی بزودی عرضه می گردد

نظام یكپارچه استاندارد سازی بزودی عرضه می گردد

فی بگیر: یزد - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان ملی استاندارد با اشاره به اینكه فعالیت های استاندارد بعنوان یك سازمان مستقل شامل همه كالاهای مشمول است، اظهار داشت: بزودی نظام یكپارچه استاندارد سازی محصول عرضه می گردد.


نیره پیروزبخت روز سه شنبه در نشست شورای استاندارد استان یزد اضافه كرد: با تولید نظام استانداردسازی یكپارچه و تبدیل مقررات فنی دستگاه ها به قانون، كیفیت تولید كالا افزایش می یابد.
وی افزود: با امضای تفاهم نامه با برخی وزارتخانه ها همچون وزارت بهداشت در تلاش هستیم محصولات با كیفیت بالا تولید و روانه بازار مصرف شود و در عین حال از موازی كاری و تكرار بازرسی ها هم جلوگیری شود.
وی در باره تحولات جدید سازمان ملی استاندارد بویژه در سال پشتیبانی از كالای ایرانی اظهار نمود: امسال دو تحول عمده در این سازمان داریم كه اولین تحول تاكید بر رعایت كیفیت كالاهای ایرانی و مسئولیت دو چندان استاندارد است.
رئیس سازمان ملی استاندارد اضافه كرد: برای حمایت و گسترش استفاده از كالاهای ایرانی، در مرحله اول باید بحث افزایش كیفیت محصول را افزایش دهیم كه سازمان استاندارد در این زمینه نقش اساسی دارد.
پیروزبخت در ادامه تحول دوم را تدوین و تقویت نظام استاندارد سازی كشور عنوان نمود و خاطرنشان كرد: این امر برای تدوین قوانین به روز در حوزه استاندارد و جلوگیری از چند صدایی و موازی كاری در حوزه كیفیت بخشی به كالاهای ایرانی است و فعالیت های خوبی در این زمینه انجام شده است.
معاون رئیس جمهوری به وضعیت كیفیت برخی كالاهای صادراتی به كشور های همسایه اشاره نمود و خاطرنشان كرد: تلاش داریم برای انطباق استاندارد محصولات صادراتی از كشور هدف، استاندارد های لازم دریافت شود.
پیروزبخت ادامه داد: در این خصوص برای صادرات هر نوع كالایی سه لایه استانداردسازی تعریف شده است كه در مرحله اول، كشور هدف صادرات، استاندارد ایران را بپذیرد.
وی خاطرنشان كرد: در مرحله دوم، آن كشور استاندارد مدنظر خود یا استاندارد های بین المللی را به ایران اعلام یا اینكه مشخصات فنی را به تولید كننده داخلی برای تولید محصول ارائه نماید.
معاون رئیس جمهوری با اشاره به اینكه سازمان ملی استاندارد دیگر رویكردهای گذشته را دنبال نمی كند، تصریح كرد: تغییر و تحولاتی در این سازمان و شورای استاندارد بوجود آمد به نحوی كه حضور برخی بخش ها همچون سازمان بازرسی، بخش خصوصی و صدا و سیما در آن پر رنگ تر شده است.
وی استاندارد را مجموعه ای فراسازمانی و حاكمیتی دانست و اضافه كرد: شورای استاندارد استانها، یكی از مهمترین بخش های تصمیم گیر است، امیدواریم، بتوانیم كیفیت كالاهای ایرانی را با تلاش همه دستگاهها در حوزه های تولید، صادرات و واردات ارتقا دهیم.
رئیس سازمان ملی استاندارد در ادامه اظهار داشت: یزدی ها مردمانی نجیب و سالم هستند، امیدواریم در سال پشتیبانی از كالای ایرانی، این روحیه بیش از همیشه تقویت شود.
وی با اشاره به پیشینه 92 ساله این نهاد در باره تغییر استاندارد در این مدت اضافه كرد: اساسنامه سازمان توسط پرفسور حسابی تدوین شد و یكی از قدیمی ترین سازمانهای كشور است.
معاون رئیس جمهوری اواخر دوشنبه شب برای سفری یك روزه وارد یزد شد.
وی امروز پس از ادای احترام به مقام سومین شهید محراب آیت الله محمد صدوقی امام جمعه پیشین یزد، در شورای استاندارد استان شركت كرد.
رئیس سازمان ملی استاندارد عصر امروز هم با نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد دیدار خواهد نمود.
1968/ 2047/


1397/01/28
15:23:28
5.0 / 5
5232
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها