آیت الله سجادی:

حوزه های علمیه برای تحقق شعار سال فرهنگ سازی كنند

حوزه های علمیه برای تحقق شعار سال فرهنگ سازی كنند

فی بگیر: قم- استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به نامگذاری سال 97 به نام سال پشتیبانی از كالاهای ایرانی اظهار داشت: دولت و ملت باید با تمام وجود عزم خویش را برای پشتیبانی از كالاهای ایرانی و كمك به تولید داخلی جزم كرده و حوزه های علمیه هم در این زمینه فرهنگ سازی كند.


آیت الله سید محمد سجادی روز دوشنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: این نامگذاری ها نباید تنها در یك شعار باقی بماند بلكه نیاز امروز جامعه ما كمك به تولید با استفاده از خرید كالاهای ایرانی است و بنابراین از تمام ظرفیت ها برای تحقق این مهم استفاده نماییم.
وی ادامه داد: خیلی از كشورهای پیشرفته به تولید داخلی خود توجه خاص داشتند، پس از جنگ جهانی دوم، ژاپن و آلمان از نظر اقتصادی با مشكلات جدی مواجه گشتند ولی با مطالعه، نوآوری و فعالیت های شبانه روزی، كشور خویش را به سطح قابل قبول از توسعه بازگرداندند.
آیت الله سجادی بیان داشت: جمهوری اسلامی باید به یك كشور رقابت پذیر در زمینه كالاهای ایرانی تبدیل گردد و با افزایش كیفیت كالاهای خود با استفاده از تسهیلات موجود، زمینه را برای رونق اقتصادی كشور فراهم نمود.
وی تصریح كرد: متاسفانه امروز با پدیده قاچاق كالا مواجه هستیم كه از یك طرف بعضی از آنها با فرهنگ ایرانی و اسلامی ما همخوانی ندارد و از جانب دیگر، بازار داخلی را با ركود مواجه می سازد، دولت و مجلس باید با جدیت برخورد كنند.
آیت الله سجادی یادآورشد: پشتیبانی از كالاهای ایرانی به رونق تولید، شكوفایی اقتصاد و كاهش نرخ بیكاری منجر خواهد شد و این مساله در عرصه ملی و بین المللی به استقلال كشور و افزایش ارزش پول ملی هم كمك خواهد نمود.
وی با اشاره به لزوم كوشش برای تولید كالاهای داخلی اظهار داشت: حضرت علی (ع) در مدینه یك كشاورز نمونه بودند و با احداث نخل و كندن چاه و... یك جهاد سازندگی در آن شهر راه اندازی كردند و امروز آن بزرگان دینی باید الگوهای ما باشند و حوزه های علمیه باید در این زمینه، فرهنگ سازی كند.
آیت الله سجادی بیان داشت: كشور ایران سرشار از منابع طبیعی همچون زمین، آب، خاك و طبیعت است و شكر این نعمت، استفاده درست از آن است، كشورهای دیگر چنین امكاناتی را ندارند، اگر در همه زمینه ها عزم ملت و دولت به سمت پشتیبانی از تولید داخلی و كالاهای ایرانی باشد و بخشی از بودجه كشور هم در این راستا سوق داده شود، بسیار مفید خواهد بود.
رهبر معظم انقلاب اسلامی سال 97 را سال «حمایت از كالای ایرانی» نامگذاری كردند.
7401/ 6133/


1397/01/06
13:15:33
5.0 / 5
4501
تگهای خبر: اقتصاد , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها