معاون وزیر كشاورزی در گفت وگو با ایسنا:

هیچ مشكلی برای بازار گوشت و مرغ وجود ندارد

هیچ مشكلی برای بازار گوشت و مرغ وجود ندارد

فی بگیر: معاون وزیر جهاد كشاورزی در امور دام معتقد می باشد كه با عنایت به تولید مناسب گوشت قرمز و گوشت مرغ و تامین بازار تخم مرغ از محل تولید و واردات، هیچ مشكلی برای بازار این محصولات پروتئینی وجود ندارد.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، شب عید و ایام نوروز هر سال تقاضا برای خرید انواع محصولات پروتئینی در بازار افزوده می شود و در بعضی مقاطع شاهد نوسانات قیمتی به علت به هم خوردن تعادل در بازار عرضه و تقاضای یك محصول هستیم كه البته امسال به اعتقاد حسن ركنی - معاون وزیر جهاد كشاورزی در امور دام - با عنایت به روند تولیدی كه به صورت نرم افزاری دائما رصد می شود، به نظر می رسد كه هیچ مشكلی برای تامین نیاز مردم در زمینه انواع گوشت به صورت گرم وجود ندارد كه البته اگر به هر دلیلی به خاطر چند روز تعطیلی كشتارگاه، خللی در عرضه به وجود می آید، به راحتی از محل تولیدات داخلی موجودی كافی در سردخانه های شركت پشتیبانی امور دام وجود دارد.

وی در این باره به ایسنا اظهار داشت: پیش از این سردخانه های شركت پشتیبانی امور دام از محل واردات گوشت مرغ و گوشت قرمز پر می شد اما در شرایط كنونی از محل تولید داخلی تأمین می گردد و به صورت مویرگی و شبكه ای در تمام استان هایی كه گردش پذیرند، گردشگر و مسافر نوروزی دارند، توزیع و عرضه می گردد.

قیمت مرغ و تخم مرغ در بازار

معاون وزیر جهاد كشاورزی در امور دام اضافه كرد: توزیع تخم مرغ به صورت دولتی در بازار هم چنان ادامه دارد و قیمت آن هم شانه ای ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان در نظر گرفته شده است. از جانب دیگر هم میانگین قیمت كشوری هر كیلوگرم مرغ تازه ۷۷۰۰ تومان و میانگین آن در تهران ۷۶۰۰ تومان به ازای هر كیلوگرم است و شركت پشتیبانی امور دام مرغ منجمد را كیلویی ۵۸۰۰ تومان به بخش های عمده فروشی عرضه می كند تا كیلویی ۶۲۰۰ تومان به دست مصرف كنندگان برسد. ازاین رو مردم هیچ نگرانی بابت مرغ و تخم مرغ در بازار نداشته باشند.

ركنی ادامه داد: پیش بینی های لازم صورت گرفته است و پرسنل شركت پشیتبانی امور دام به صورت كشیك و شیفتی در روزهای نوروز حضور دارند و بسته به نیاز هر منطقه و بازار محصول مورد نیاز مردم را تأمین و عرضه می كنند كه البته در خیلی از استان های كشور هیچ نیازی به عرضه ذخایر استراتژیك از محصولات پروتئینی مانند گوشت مرغ و گوشت قرمز وجود ندارد اما این عرضه ممكن است در بعضی از استان های جنوبی صورت بگیرد.

او تاكید كرد: با عنایت به برنامه ریزی مناسبی كه در تولید، تأمین و عرضه انواع محصولات پروتئینی صورت گرفته است، هیچ مشكلی در زمینه بازار این محصولات وجود ندارد و البته ممكن است در یك نقطه خاص، فروشنده ای به علت تعطیلی مقطعی بازار سودجویی كند و مرتكب تخلف شود كه نباید آن را به حساب به هم خوردن تعادل در زمینه عرضه و تقاضا گذاشت اما به صورت كلی هیچ مشكلی نیست و مردم نگران بازار نباشند.
1397/01/04
21:52:36
5.0 / 5
4659
تگهای خبر: تولید , شركت , قیمت , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها