افزایش تقاضا در واپسین روز كاری بورس

افزایش تقاضا در واپسین روز كاری بورس

فی بگیر: در آخرین روز معاملات بورس تهران در سال ۱۳۹۶ تقاضا از عرضه پیشی گرفت و سبب افزایش قیمت گروهی از سهم ها شد. امروز هم بانك صادرات با صف خرید رو به رو بود.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا امروز بورس تهران در حالی آخرین روز كاری سال ۱۳۹۶ را پشت سر می گذارد كه فعالان بازار سرمایه با نگاهی مردد به آینده نزدیكِ بازار سهامِ ایران نگاه می كنند. چون كه هنوز ریسك های سیاسی بر سر بازار سرمایه ایران سایه دارد. در ماه های ابتدایی سال آینده مشخص می گردد كه آمریكا به برجام پشت می كند یا این تفاهم را ادامه می دهد. در هر دو سناریو شرایط بورس تهران را می تواند متفاوت با آن چه هست كند.

از طرفی مبحث نوسانات نرخ دلار مسئله دیگری است كه می تواند بر بازار سرمایه ایران تاثیرات مستقیم و غیر مستقیم بگذارد در ماه های پایانی امسال نوسانات نرخ دلار سبب تغییرات در سود دهی بعضی از شركت های بورسی كرد این شرایط می تواند در سال آینده هم با عنایت به ریسك های سیاسی ادامه دار باشد.

بازار سرمایه ایران در حالی سال ۱۳۹۶ را به اتمام می رساند كه امسال ۷ شركت به بورس و ۸ شركت به فرابورس راه یافتند و هنوز وضعیت تعدادی از نمادهای متوقف در بازار سرمایه مشخص نمی باشد.

امروز برای سومین روز پیاپی نوسان گیران بازار سهام برای خرید سهم بانك صادرات صف بستند و این سهم از نمادهایی بود كه توانست روی شاخص كل تاثیر زیادی بگذارد. "وبصادر" در قیمت پایانی و آخرین قیمت معامله ۴.۹۹ واحد رشد كرد و هم چنان به قیمت ۵۸ تومان ۹ ریال زیر قیمت اسمی معامله می گردد. امروز عرضه ها نسبت به هفته های اخیر كمتر و افزایش تقاضا باعث افزایش قیمت سهم ها شده است. شاخص كل بازه نقدی و قیمتی ۴۶۰ واحد رشد كرد و به رقم ۹۶ هزار و ۲۸۹ رسید. شاخص كل هم وزن هم ۱۲۱ واحد افزایش یافت و به رقم ۱۷ هزار و ۲۷۱ رسید.

امروز شاخص آزاد شناور ۷۱۶ واحد افزایش یافت و رقم ۱۰۳ هزار و ۱۳۶ واحدی را تجربه نمود. همینطور شاخص بازار اول و دوم به ترتیب ۴۵۴ و ۳۷۵ واحد رشد كردند.

فولاد مباركه اصفهان، سرمایه گذاری غدیر و بانك صادرات ایران هر یك به ترتیب ۹۰، ۵۷ و ۴۰ واحد در رشد شاخص بازار سرمایه سهم داشتند و در طرف مقابل صنایع پتروشیمی خلیج فارس، گسترش نفت و گاز پارسیان و گروه مبنا هر یك ۴۵، ۲۴ و ۱۶ واحد تاثیر كاهنده روی شاخص ها داشتند.

در آخرین روز معاملات بورس تهران در سال ۹۶ روند قیمت سهم ها در گروه فلزات اساسی عموما افزایشی بود. در این گروه ۶۸ میلیون سهم به ارزش ۱۸ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.

در گروه خودرو و ساخت قطعات شاهد رشد قیمت خیلی از نمادها بودیم. در این گروه ۱۳ میلیون سهم به ارزش ۱۵ میلیارد تومان دست به دست شد.

ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۴۹۶ میلیارد تومان سهم رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن یك میلیارد و ۵۱۹ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله بود. آیفكس هم ۵.۹ واحد رشد كرد و به رقم ۱۰۹۶.۶ رسید. ارزش معاملات فرا بورس ایران به رقم ۱۸۵ میلیارد تومان دست یافت كه این رقم ناشی از معامله بیش از ۱۸۵ میلیون سهم بود.
1396/12/28
20:10:17
5.0 / 5
4492
تگهای خبر: دلار , سرمایه , شركت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها