پرونده دو شركت بیمه روی میز سازمان خصوصی سازی

پرونده دو شركت بیمه روی میز سازمان خصوصی سازی

فی بگیر: در حالیكه گفته می گردد بلوك ۱۷.۳۴ درصدی بیمه البرز به نام خصوصی سازی از یك جیب دولت به جیب دیگر انتقال یافته، فردا ۱۸.۸۴ درصد از سهام بیمه آسیا و ۱۱.۴۴ درصد از بیمه اتكایی امین روی میز سازمان خصوصی سازی قرار می گیرد.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، در ایام گذشته ۱۷.۳۲ درصد از سهام شركت بیمه البرز توسط سازمان خصوصی سازی با هدف واگذاری بنگاه های دولتی به بخش خصوصی واگذار شد، اما بعد از این واگذاری خبرهای رسیده حاكی از این است كه این شركت بار دیگر به بخش دولتی واگذار شده. كنسرسیومی كه این شركت را خریده متشكل از سه نهاد است كه یكی از آنها صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی است و این یعنی سازمان خصوصی سازی سهم دولت را بار دیگر به دولت فروخته و هدف خصوصی سازی به مفهوم واقعی میسر نشده است.

فردا هم ۱۸.۷۴ درصد از سهام شركت بیمه آسیا در بورس عرضه می گردد. تعداد سهام قابل عرضه ۴۳۳ میلیون و ۳۹۷ هزار و ۸۴۲ سهم است. فروشنده این سهم سازمان خصوصی سازی به وكالت از دولت می باشد و خریدار باید ۳۰ درصد قیمت بلوك ۱۸.۸۴ درصدی را نقدا پرداخت كند.

قیمت پایه هر سهم بیمه آسیا برای عرضه بلوكی در بورس تهران معادل قیمت بسته شدن روز قبل (یعنی امروز) به علاوه ۲۰ درصد است به شرط آنكه قیمت آن از ۱۹۲ تومان كمتر نشود.

علاوه بر این شركت فردا بلوك ۱۱.۴۴ درصدی شركت بیمه اتكایی امین در بازار دوم فرابورس عرضه خواهد شد. فروشنده این سهم سازمان خصوصی سازی به وكالت از شركت سرمایه گذاری خارجی است. قیمت پایه هر سهم معادل قیمت بسته شدن روز پیش از عرضه یعنی امروز به علاوه ۲۰ درصد است به شرط اینكه قیمت آن از ۱۴۳۲ ریال كمتر نباشد.

خریداران این سهم ها ۲۰ روز كاری فرصت دارند تا حصه نقدی بلوكی كه خریداری نموده اند را به حساب سازمان خصوصی سازی واریز نمایند.

همچنین روز گذشته مجتمع صنعتی اسفراین و لوله گستر اسفراین بار دیگر توسط سازمان خصوصی سازی عرضه شد، اما این دفعه هم برای این دو بنگاه، مشتری حاضر به خریداری نشد. همینطور نبرد و لوله اهواز هم روز گذشته قرار بود عرضه شود كه عرضه آن لغو شد. گفته می گردد در فروردین ماه سال ۱۳۹۷ مجتمع صنعتی اسفراین و لوله گستر اسفراین بار دیگر برای واگذاری عرضه خواهند شد.
1396/12/27
20:01:31
5.0 / 5
4631
تگهای خبر: سهام , شركت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها