بازتاب گشایش مركز ملی تجاری ایران در شانگهای چین

بازتاب گشایش مركز ملی تجاری ایران در شانگهای چین

فی بگیر: پكن - گشایش مركز ملی تجاری و فرهنگی ایران در شهر شانگهای بزرگترین مركز اقتصادی و فرهنگی كشور چین، در پرشمارگان ترین روزنامه انگلیسی زبان چین بازتاب داشت.


به گزارش روز شنبه ایرنا، روزنامه چاینا دیلی نوشت راه اندازی این مركز یكی از تازه ترین دستاوردها در روابط دو كشوری است كه مناسبات آنها تاریخی طولانی و دیرینه دارد و هر دو از شركای خوب تجاری یكدیگر هستند.
گزارش نشریه چینی حاكی می باشد در كنار گشایش این مركز، همایش بزرگ سرمایه گذاری و تجارت آزاد ایران و چین هم با حضور دست اندركاران و صاحبان مشاغل بازرگانی و روسای موسسات و سرمایه گذارانی از دو كشور برگزار شده است.
این گزارش با انتشار تصاویر متعددی از این پاویون كه به مركز ملی ایران موسوم است آورده است مقام های ایران و چین و مسئولانی در عرصه های گردشگری، سرمایه گذاری، امور فرهنگی، اتاق بازرگانی ایران و شماری از مسئولان سفارت ایران در چین هم در مراسم گشایش مركز و همایش مذكور شركت داشتند.
روزنامه چینی می نویسد دو كشور از شركای بزرگ هم هستند و دارای روابط اقتصادی گسترده ای می باشند و ایران می خواهد مشاركتی قوی در برنامه راه ابریشم نوین داشته باشد و با راه اندازی این مركز، روابط دو كشور باز هم بیشتر و قوی تر خواهد شد.
بنا به این گزارش پاویون ایران هفته گذشته در ساختمانی دو طبقه در منطقه آزاد تجاری در منطقه پودونگ شانگهای كه از قطب های اقتصادی و تجاری چین بشمار می رود در مساحتی به میزان 5 هزار و 400 متر مربع افتتاح شده است.
چاینا دیلی خاطر نشان كرده است اگر كسی می خواهد بیشتر با تاریخ، فرهنگ، سیاست، تجارت و اقتصاد ایران و خیلی از عرصه های دیگر این كشور متمدن آشنا شود بهتر است خیلی زود سری به این مركز بزند.
آساق**231**1904**


1396/12/19
21:49:15
5.0 / 5
4651
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها