افزایش قیمت نفت در برابر چشم انداز تعامل اوپك با آمریكا

افزایش قیمت نفت در برابر چشم انداز تعامل اوپك با آمریكا

فی بگیر: قیمت نفت در واكنش به پیش بینی رشد قوی تقاضا از جانب آژانس بین المللی انرژی و چشم انداز تماس های غیررسمی اوپك و تولیدكنندگان شیل آمریكا، روز سه شنبه برای پنجمین روز متوالی افزایش پیدا كرد.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت كه قیمت پایه بازار جهانی است، ۱۹ سنت یا ۰.۲۹ درصد افزایش یافت و به ۶۵.۷۳ دلار در هر بشكه رسید.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریكا با ۱۷ سنت یا ۰.۲۷ درصد افزایش، به ۶۲.۷۴ دلار در هر بشكه رسید.

آژانس بین المللی انرژی روز دوشنبه اعلام نمود انتظار دارد تقاضای جهانی برای نفت در پنج سال آینده رشد كند و تولید كشورهای عضو اوپك با روند بسیار آهسته تری افزایش یابد.

این آژانس اعلام نمود آمریكا عمده تقاضای رو به رشد جهان برای نفت را در مدت مذكور تامین خواهد نمود زیرا تولید نفت شیل افزایش بیشتری پیدا می كند. تولید نفت آمریكا به بیش از ۱۰ میلیون بشكه در روز صعود كرده و عربستان سعودی را كه بزرگترین صادركننده جهان است، پشت سر گذاشته است. طبق اعلام وزارت انرژی آمریكا، تولید نفت این كشور در نوامبر به ركورد ۱۰.۰۵۷ میلیون بشكه در روز صعود كرد.

در این بین وزیران نفت اوپك و تولیدكنندگان شیل آمریكا و سایر مدیران صنعت نفت جهان برای كنفرانس CERA Week كه بزرگترین گردهمایی صنعت انرژی است و از روز گذشته آغاز شد، در هیوستون به سر می برند.

بر اساس گزارش رویترز، این گردهمایی در زمانی انجام می گیرد كه بازارهای نفت تحت تاثیر توافق كاهش تولید كشورهای اوپك و غیراوپك برای جذب مازاد عرضه جهانی و تقویت قیمت ها قرار دارند. با این همه تولید بالاتر آمریكا تا حدودی به تلاش های این تولیدكنندگان لطمه زده است.


1396/12/15
14:08:44
5.0 / 5
4390
تگهای خبر: تولید , دلار , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها