دلار روی تابلوها ۴۴۶۰ تومان برای فروش ۴۷۰۰ تومان!

دلار روی تابلوها ۴۴۶۰ تومان برای فروش ۴۷۰۰ تومان!

فی بگیر: با وجود آنكه قیمت دلار روی تابلو اعلان صرافی ها ۴۴۶۰ تومان است، دلاری كه عملا توسط صرافی ها و دلالان به فروش می رسد بیش از ۴۷۰۰ تومان قیمت دارد.



بر اساس گزارش میدانی ایسنا، وضعیت بازار ارز مانند روزهای گذشته شرایط ویژه ای دارد و خیلی از صرافی ها دلار و یورو به مشتریان نمی فروشند و صرافی هایی هم كه فروش دارند، عرضه آنها مشروط به عرضه كارت ملی و برای هر نفر نهایتا هزار دلار است.

مقابل دو - سه صرافی در اطراف میدان فردوسی كه یكی از مراكز اصلی فروش انواع ارز و سكه در پایتخت است، صف های نسبتا طولانی تشكیل شده است؛ هر چند صف های خرید نسبت به روز گذشته كمتر شده است.

نكته جالب این است كه عملا دلار با دو نرخ متفاوت در بازار آزاد عرضه می گردد. یكی دلار بانكی و دیگری دلار آزاد. آنچه هم اكنون روی تابلو اعلان قیمت ها دیده می گردد قیمت دلار بانكی است، عددی در حدود ۴۴۶۰ تومان. اما هنگام خرید در بعضی صرافی هایی كه فروش دارند، با نرخ دیگری مواجه می شویم؛ نرخ بیش از ۴۷۰۰ تومان و یورو با قیمت حدود ۶۰۰۰ تومان.

شرایط بازار نشان داده است آن صرافی هایی كه مقابل شان صف های طولانی تشكیل شده دلار را با نرخ بانكی می فروشند، یعنی همان نرخی كه روی تابلو اعلان قیمت ها دیده می گردد.

البته نكته خوب بازار اینجاست كه تعداد دلالان هم نسبت به هفته های گذشته در بازار كمتر شده است و جسته و گریخته در حوالی میدان فردوسی دیده می شوند. دلالان كنار خیابان هم دلار را با نرخ حدود ۴۷۰۰ تومان عرضه می كنند.

به هر حال آنچه به نظر می رسد این است كه ارزهایی مانند دلار و یورو عملا با دو نرخ در بازار آزاد مشاهده می گردد و عموما قیمت روی تابلوها قیمت ظاهری است. از جانب دیگر بازار سكه هم با محدودیت هایی در عرضه مواجه است؛ هر چند كه این محدودیت نسبت به ارز كمتر است و میزان تقاضای آن هم نسبت به دلار بسیار پایین تر شده است.

تا ساعت ۱۴: ۳۰، بر مبنای تابلو اعلان قیمت های صرافی ها دلار ۴۴۵۰ تومان خریده و ۴۴۶۰ تومان فروخته می شد. یورو هم ۵۴۸۰ تومان خریداری و ۵۴۹۵ تومان به فروش رسید. همینطور پوند ۶۵۵۰ تومان خریده و ۶۸۵۰ تومان به فروش رسید.

قیمت خرید سكه تمام طرح جدید یك میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و قیمت فروش آن یك میلیون و ۵۸۰ هزار تومان است. همینطور نیم سكه ۷۵۵ هزار تومان خریده و ۷۷۵ هزار تومان به فروش رسید و ربع سكه هم ۴۸۰ هزار تومان خریده و ۵۰۰ هزار تومان به فروش رسید.




1396/12/13
22:29:12
5.0 / 5
4654
تگهای خبر: دلار , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها