سامانه اخطار بهمن در سازمان هواشناسی

سامانه اخطار بهمن در سازمان هواشناسی

به گزارش فی بگیر، رئیس سازمان هواشناسی کشور از تجهیز ۵۵۰ نقطه کشور به سامانه اخطار سیل در فاز نخست اطلاع داد و اضافه کرد: سامانه اخطار بهمن در سازمان هواشناسی راه اندازی می شود.به گزارش فی بگیر به نقل از مهر، سحر تاجبخش مسلمان رئیس سازمان هواشناسی امروز (دوشنبه، ۱۸ تیرماه) ضمن اشاره به عملکرد وزارت راه و شهرسازی در دولت سیزدهم، اظهار داشت: در دولت سیزدهم، اتفاقات خوبی در سازمان هواشناسی رخ داد و با حمایت های دولت حدود ۵۰۰ مجوز استخدامی دریافت شده که جذب نیرو برای سازمان صورت گیرد.
وی اضافه کرد: اختصاصی کردن بخشی از درآمدهای سازمان از دیگر اقدامتی بود که راهگشای خیلی از برنامه های سازمان هواشناسی است.
وی عنوان کرد: راه اندازی سامانه اخطار آلودگی هوا و راه اندازی سامانه اخطار گرد و خاک دو مورد دیگر از تکالیف سازمان هواشناسی بود که در دولت سیزدهم به انجام رسید.
۵۵۰ نقطه کشور به سامانه اخطار سیل تجهیز شد
رئیس سازمان هواشناسی کشور از تجهیز ۵۵۰ نقطه کشور به سامانه اخطار سیل در فاز نخست اطلاع داد و اضافه کرد: علاوه بر این اقدامات بخش مهمی از تجهیزاتی که برای ارسال داده بود به روز رسانی شد و توسعه شبکه ارتباطات ماهواره ای هم انجام گرفت.
وی اظهار داشت: در فاز دوم تجهیز سه هزار و ۳۰ نقطه دیگر کشور به این سامانه پیشبینی شده و حداقل ۱۰ فاکتور بر رخداد سیل شدید در کشور اثرگذار می باشد که مهم ترین آنها تغییر کاربری اراضی، زیرساخت های فرسوده و تغییر اقلیم است.
معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در مبحث تغییر اقلیم اولین مرکز اقلیم غرب آسیا در ایران با کمک سازمان هواشناسی جهانی افتتاح شد که در سال ۲۰۲۴ به محله عملیاتی می رسد و در پایش و پیشبینی اقلیم منطقه غرب آسیا به ما کمک خواهد نمود.


منبع:

1403/04/18
12:23:57
5.0 / 5
112
تگهای خبر: استخدام , توسعه , سود , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها