علی آبادی:

خودرو های برقی و خودران تولید می کنیم

خودرو های برقی و خودران تولید می کنیم

فی بگیر: به گزارش فی بگیر، وزیر صمت اظهار داشت: تولید خودرو های برقی و خودران از برنامه های ما است و اقداماتی را آغاز نموده ایم.به گزارش فی بگیر به نقل از مهر، عباس علی آبادی امروز در حاشیه همایش اولین رویداد ملی صنعت دانش بنیان، در جمع خبرنگاران با اشاره به رونمایی از تفاهم نامه بسته پیشخوان دانش بنیان ها، اظهار داشت: ارزش این بسته ۱۵ هزار میلیارد تومان است که به عنوان گام اول برای شتاب دهی طرح های دانش بنیان برداشته شده است. با کمک این بسته می توان مسائل مربوط به شرکت های دانش بنیان را حل کرد که درنهایت سود آن به مردم خواهد رسید.
وزیر صمت اضافه کرد: البته تمام این بسته پول نیست بلکه ضمانت نامه و غیره است که در مجموع ارزش همه آن به بالای ۱۳ هزار میلیارد تومان می رسد.
علی آبادی اظهار داشت: تامین مالی آن نیز از منابع شرکت های بزرگ، درآمدهای شرکت های بزرگ و همین طور منابعی که در قانون تعیین شده انجام شده و زمان استفاده از آن نیز تا انتهای سال است.
به گفته وی، سامانه ای به این منظور طراحی شده تا شرکت های دانش بنیان بتوانند در آن سامانه ثبت نامه کنند و شرایط خودرا اعلام و از این تسهیلات بهره گیرند.
علی آبادی همین طور تصریح کرد: تولید خودرو های برقی و خودران نیز از برنامه های ما است و اقداماتی را آغاز نموده ایم.
۵ درصد پهنه های معدنی فعالند
وزیر صمت درباب هوشمندسازی معادن و صنایع معدنی نیز گفت» در دنیا روش های نوآورانه و نوظهوری در برداشت از معادن وجود دارد، پس تلاش می نماییم ما هم به سمت استفاده از فناوری های نو در عرصه معدن حرکت نماییم تا راندمان را افزایش دهیم. حالا کمتر از ۵ درصد از پهنه های کشور در بخش معدن فعالند، پس تلاش می نماییم این حداقل را به حداکثر برسانیم.
وی در ارتباط با اکتشاف از معادن توسط شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: دراین زمینه از شرکت های دانش بنیان دعوت شده است تا حضورشان را پررنگ تر کنند بدین سبب تلاش می نماییم آنها را به سمت حرکت های نیازمحور سوق دهیم.

1402/07/06
18:56:06
5.0 / 5
248
تگهای خبر: تامین مالی , تولید , سود , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها