کاهش قابل توجه قیمت سکه و طلا در بازار

کاهش قابل توجه قیمت سکه و طلا در بازار

فی بگیر: فی بگیر: امروز (پنجشنبه) بازار سکه و طلا کاهش قیمت قابل توجهی را نسبت به روز گذشته تجربه کرده است؛ این کاهش بگفته رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران بدنبال کاهش نرخ ارز و کاهش قیمت اونس جهانی طلا بوده و البته کاهش چشم گیر تقاضا نیز بی تاثیر نبوده است.


نادر بذرافشان در گفت و گو با ایسنا، از کاهش قابل توجه قیمت سکه و طلا در بازار امروز(پنجشنبه ۱۸ خرداد ماه) نسبت به روز گذشته آگاهی داد و اظهار داشت: اونس جهانی طلا روز چهارشنبه نسبت به روز قبل از آن (سه شنبه) ۱۰ دلار افزایش پیدا کرد اما امروز نسبت به روز گذشته مجدد هفت دلار افت بها را تجربه نمود.
رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران ضمن تاکید بر کاهش چشم گیر نرخها و البته تقاضا در بازارهای داخلی، اظهار داشت: طی دو هفته اخیر (از ابتدای هفته گذشته) نرخها سیر نزولی داشته است که قسمتی از آن به سبب کاهش قیمت در بازارهای جهانی و بخش قابل توجه آن نوسان کاهشی نرخ ارز در داخل بوده است. ضمن این که عدم تقاضا و کاهش چشم گیر تقاضا در بازار و همین طور اخبار سیاسی-اقتصادی در سرتاسر دنیا بوده که شرایط را برای ثبات و کاهش نرخها فراهم نموده است.
وی افزود: هم اکنون بازار به ثبات خوبی رسیده است. بازار به دور از هرگونه التهاب است و کاهش های قابل توجه خودرا داشته است؛ دیگر نوسان افزایشی برای بازار پیش بینی نمی شود؛ بلکه احتمالاً نوسان کاهشی نهایت یک تا سه درصدی وجود داشته باشد که طبیعی است؛ فلذا مردم می توانند معاملات خودرا به آسانی در بازار سکه و مصنوعات طلا انجام دهند؛ چونکه درحال شرایط بازار سکه و طلای داخلی مطلوب است و ثبات قیمتی شکل گرفته است.

سکه به کانال ۲۷ میلیون تومان بازگشت
بذرافشان در ارتباط با تغییرات قیمت سکه و طلا در بازار امروز و میزان کاهش ها نسبت به روز گذشته (چهارشنبه) اظهار داشت: نسبت به روز گذشته هر قطعه سکه تمام طرح جدید با افت ۸۰۰ هزار تومانی به کانال ۲۷ میلیون تومان بازگشته و در آخرین معاملات امروز ۲۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان عرضه شده است. هر قطعه سکه تمام طرح جدید اما کاهش بیشتری داشته و به ۲۵ میلیون تومان در بازار امروز رسیده است. سکه های تمام طرح قدیم نسبت به روز گذشته ۹۵۰ هزار تومان کاهش قیمت داشته است.
رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران اضافه کرد: نیم سکه و ربع سکه نیز به ترتیب با کاهش یک میلیون تومانی و ۸۰۰ هزار تومانی نسبت به روز گذشته در بازار امروز ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای هر قطعه نیم سکه و ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای هر قطعه ربع سکه تعیین قیمت شده اند. سکه های یک گرمی بانک مرکزی نیز با کاهش ۲۵۰ هزار تومانی بها به شش میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در بازار امروز رسیده است.
وی اشاره کرد: طلا نیز از قاعده کاهش نرخها در بازار مستثنی نبوده و هر گرم طلای ۱۸ عیار با ۵۵ هزار تومان افت قیمت نسبت به روز چهارشنبه در بازار امروز دو میلیون و ۳۴۰ هزار تومان به ازای هر گرم معامله شده است. هم اکنون هر اونس طلا ۱۹۵۲ دلار است.
بذرافشان در آخر در ارتباط با آخرین وضعیت حباب سکه نیز اظهار داشت: حباب سکه نیز درحال تخلیه شدن است؛ حباب سکه که در ابتدای هفته در محدوده شش میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قرار داشت روز گذشته به پنج میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید و امروز در محدوده پنج میلیون تومان قرار دارد.
منبع:

1402/03/19
13:50:01
5.0 / 5
245
تگهای خبر: اقتصاد , دلار , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها