قیمت مسکن در مرکز تهران

قیمت مسکن در مرکز تهران

فی بگیر: فی بگیر: در مناطق مرکزی تهران می توان با نقدینگی حدود 2 میلیارد تومان و کمتر صاحب مسکن شد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، مناطق ۶، ۷، ۱۰، ۱۱ و ۱۲ در مرکز شهر تهران قرار دارند. این محدوده عموما کانون واحدهای کوچک متراژ است. با اینحال بررسی ها نشان میدهد بجز منطقه ۱۰ تعداد واحدهای عرضه شده برای فروش در محدوده مرکزی تهران نسبت به غرب و شمال غرب، کمتر است.
کمبود فایلهای کوچک متراژ و کاهش توان متقاضیان در بازار مسکن شهر تهران سبب شده تا نرخ هر متر مربع از واحدهای کوچک، بیش از واحدهای بزرگ متراژ باشد.
بررسی ها نشان میدهد عمده واحدهای کوچک متراژ مرکز شهر تهران در محله هایی مثل بریانک، جیحون، سلسبیل، نواب، جی، آذربایجان، هاشمی، مرتضوی و هفت چنار قرار دارد. در این محدوده و برخی دیگر از محله ها مثل نظام آباد و سبلان در مرکز تهران، یافت آباد، شادآباد، جوادیه، فلاح و خلیج فارس در جنوب غرب می توان واحدهای کمتر از ۲ میلیارد تومان خریداری کرد.


این روزها بازار مسکن شهر تهران کساد است؛ چونکه خریداران و فروشندگان در تعطیلات نوروزی به سر می برند و بیشتر دفاتر مشاور املاک تعطیل هستند. هنوز سطح قیمتهای جدید کشف نشده و فعالان بازار در انتظار اثرگذاری متغیرهای سیاسی و اقتصادی بر بازار ملک هستند.
با اینحال بنظر می رسد اندکی انتظارات تورمی بر بازار سایه افکنده و برخی مالکان با گذشت ۹ روز از شروع سال نرخها را به روز کرده اند. اثرات ذهنی تغییر سال می تواند با اهمیت ترین عامل بروزرسانی نرخها باشد. البته بنا بگفته مشاوران املاک هم اکنون هیچگونه معاملاتی شکل نمی گیرد و برخی قیمتها به شکل اسمی تغییر کرده است.
منبع:

1402/01/11
15:05:38
5.0 / 5
200
تگهای خبر: اقتصاد , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها