معاون بانك مركزی اعلام كرد

غیرحضوری بودن ۹۸ درصد خدمات بانکی

غیرحضوری بودن ۹۸ درصد خدمات بانکی

به گزارش فی بگیر، معاون فناوری بانک مرکزی اعلام نمود: اکنون حدود 97 تا 98 درصد از خدمات بانکداری کشور بصورت غیرحضوری ارائه می شود. اما باید تلاش نماییم دو - سه درصد باقیمانده هم بصورت غیرحضوری ارائه شود.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، مهران محرمیان در مراسم رونمایی از محصولات فناورانه بانک پارسیان، با اهمیت ترین معیار ارزیابی بانکها را در دسترس بودن برای مشتریان دانست و اظهار داشت: مردم سرویس بانک را می بینند و بانک را به خاطر سرویس هایی که ارائه می کنند، انتخاب می کنند و هر چه بتوانیم محصولات را به سمت غیرحضوری شدن ببریم موفق خواهیم بود.

وی اضافه کرد: یکی از حوزه هایی که در بخش غیرحضوری اجرائی شد چک دیجیتال بود که یکی از سنتی ترین ابزارها را در فرهنگ غیر حضوری جای داد و بانک پارسیان به عنوان نخستین بانک در راستای ایجاد چک دیجیتال قدم گذاشت.

معاون فناوری بانک مرکزی افزود: در بحث تراکنش و افتتاح حساب در این سال ها عملکرد قابل قبولی داشتیم و با کشورهای توسعه یافته زیادی برابری داریم اما در بعضی حوزه ها مثل تسهیلات خرد، نیازمند تغییرات اساسی هستیم. هم اکنون ۹۸ درصد محصولات بانکها غیر حضوری ارائه می شود که اتفاق خوبی بوده و مورد حمایت ماست.

در ادامه نیز کوروش پرویزیان - مدیرعامل بانک پارسیان - اظهار داشت: پس از پاندمی کرونا در ایران امکانات غیرحضوری بانکها افزایش پیدا کرد و راهبرد کلان بانک مرکزی ابزارهایی برای مردم در زمینه خدمات بانکی جایگزین کرد. بانک مرکزی طی چند سال اخیر محصولات خوبی را ارائه کرده که بانکها فعالیت دیجیتال خودرا بالا برند.

وی همین طور از برقراری همکاری و امضاء تفاهم نامه هایی در زمینه تجارت بین الملل با طرف های خارجی کشورمان به عنوان اقدام جدید این بانک آگاهی داد.

مدیرعامل این بانک اعلام نمود: کارت های اعتباری چند منظوره، محصولات جدید موبایلی، امضای دیجیتال، سامانه های پارس۲، پارسینس، پرداخت تسهیلات غیر حضوری قرض الحسنه و خدمات امنیت اطلاعات را همچون محصولاتی برشمرد که در سال ۱۴۰۱ به بهره برداری رسید و اظهار داشت: سامانه چک الکترونیک بانک پارسیان که قبل از این در حضور رییس کل بانک مرکزی برای مشتریان حقیقی رونمایی گردید، عملیاتی شده و امیدوار هستم که چک الکترونیکی مشتریان حقوقی نیز در ماه های آتی رونمایی و عملیاتی شود.
1401/11/03
08:14:59
5.0 / 5
233
تگهای خبر: پرداخت , تجارت , توسعه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها