کاهش رشد ارزش جهانی دلار

کاهش رشد ارزش جهانی دلار

به گزارش فی بگیر، رشد دلار در مقابل ین کاهش پیدا کرد و ارزش دلار به پایان رسید و ین همچنان بیشترین افزایش هفتگی اوایل دسامبر را به ثبت رسانده است چونکه بعد از تکرار اظهارات رئیس بانک مرکزی ژاپن در خصوص این که بانک مرکزی سیاست خویش را حفظ خواهد کرد، ارز ژاپن در حالت تدافعی سپری می کند.


به گزارش فی بگیر به نقل از بیزنس، بعد از آنکه هاروهیکو کورودا، رئیس بانک مرکزی ژاپن در سخنرانی مجمع جهانی اقتصاد در داووس، سوئیس اظهار داشت که بانک مرکزی سیاست پولی «بسیار تطبیقی» فعلی خود برای رسیدن به هدف تورم دو درصدی به روشی پایدار ادامه خواهد داد، دلار/ین در معاملات اولیه در راه بهترین روز خود از پنجم دسامبر به نظر رسید.
رشد ۰.۸۸ درصدی آن تا اواخر روز جمعه همچنان بزرگترین افزایش از چهار ژانویه بود و افزایش هفتگی ۱.۳۲ درصدی آن از هفت هفته با رشد پایین، بزرگترین افزایش از هفته منتهی به ۹ دسامبر را ثبت نمود.
سفته بازان پیشبینی کردند که بانک مرکزی ژاپن، آخرین بانک مرکزی بزرگی که هنوز از سیاست پولی خود استفاده می نماید، درحال حرکت به سمت موضع سخت تر است. این امر باعث افزایش ارزش ین شده که جفت دلار/ین را در سه ماه گذشته ۱۴ درصد کاهش داده است. دلار تا ۱۳۰.۶۲ ین افزوده شد و آخرین بار با ۰۸۸ درصد افزایش به ۱۲۹.۵۶ رسید.
داده های روز جمعه نشان داد که قیمت های مصرف کننده اصلی ژاپن در ماه دسامبر نسبت به سال قبل ۴.۰ درصد افزایش پیدا کرده است که دو برابر هدف بانک مرکزی ژاپن است.
دلار آمریکا در این هفته عموما در حالت تدافعی قرار داشته است چونکه مجموعه ای از داده ها از مخارج مصرف کننده تا فعالیتهای تجاری و تورم در سرتاسر اقتصادهای بزرگ، چشم انداز شکننده فزاینده ای را برای رشد ایالات متحده نشان داده است. بازدهی خزانه داری ایالات متحده در تمام ماه روند کاهشی ثبت نمود اما در ایام پنجشنبه و جمعه افزوده شد.
دلار در مقابل سبدی از ارزها با ۰.۰۵ درصد کاهش به ۱۰۲.۰۰۵ رسید. شاخص دلار تابحال در ژانویه حدود ۱.۴ درصد از دست داده است، در حالیکه در سه ماه پایانی سال ۲۰۲۲، نزدیک به هشت درصد کاهش پیدا کرد.
در حالیکه داده های سطح بالایی هم اکنون منتشر نشده است، سرمایه گذاران منتظر اولین جلسه فدرال رزرو در سال جدید در اوایل فوریه هستند تا ببینند آیا این بانک نرخ های بهره را ۲۵ واحد پایه (bps) یا ۵۰ واحد بالا می برد.
در همین حال، یورو ۰.۲۵ درصد افزوده شد و به ۱.۰۸۵۶ دلار رسید و پوند حدودا در ۱.۲۳۹۷ دلار ثابت بود، بعد از آن که داده های بریتانیا در ماه دسامبر افت غافلگیرکننده خرده فروشی را نشان داد چونکه خریداران بریتانیایی کمتر خرید و بیشتر خرج کردند. در حوزه ارزهای دیجیتال، بیتکوین در اواخر معاملات به بالاترین سطح خود از سپتامبر رسید و با رشد ۵.۶ درصدی به ۲۲هزار و۲۷۰ دلار رسید.
منبع:

1401/11/01
12:14:10
5.0 / 5
212
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها